Extraliga AHbK 2015/2016 - 5. kolo

10.10.2015 11:45 Long Cash - HBC PLAV

Výsledek 2 : 2
Třetiny 1:0 0:0 1:2
Střely na branku 31:34 (8:8;12:12;11:14) Zásahy brankářů 32:29 (8:7;12:12;12:10)

18 TVAROH Jan     -2   -

V 5. kole Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti mužstvu Long Cash a na Dobré Vodě s ním sehráli velmi kvalitní a také více než dramatické utkání.

Na velkém dobrovodském hřišti se plavským hokejbalistům proti tomuto soupeři většinou příliš nedaří a přesně v tomto duchu proběhl i úvod utkání. Uběhla totiž pouze necelá půlminuta a hosté už prohrávali, poté co nejprve ztratili míček ve středním pásmu a poté dali soupeři před vlastní brankou příliš mnoho prostoru. Plavští se z úvodního šoku celkem rychle oklepali a ve zbytku úvodní třetiny byli lepším mužstvem. Na skóre se to ale nijak neprojevilo, neboť hosty zrazovala nepřesná muška nebo naráželi na pozorného Havlína v domácí brance, na kterého nevyzrál ani M. Tácha v samostatném úniku. Hostům chybělo i potřebné štěstí, jako při střele Srbeného, která rozezvučela pouze tyčku za Havlínovými zády. I domácí ale byli nebezpeční. Několikrát se dokázali dostat do přečíslení dvou na jednoho a do samostatného nájezdu se dostal Božek, nicméně i Beneš v plavské brance chytal velmi dobře a další gól inkasovat nehodlal.

Začátek druhé třetiny se nesl ve znamení drtivého náporu plavských hokejbalistů. Střela Z. Táchy skončila na tyčce, dorážku J. Táchy zlikvidoval Havlín stejně jako střelu M. Táchy z otočky. A když Maurer v dobré pozici mezi kruhy mířil těsně nad, ožili zase i domácí. Ti postupně hru vyrovnali, takže si na své přišel i Beneš v plavské brance. Ten své spoluhráče výrazně podržel v závěru třetiny, kdy domácí hráli čtyři minuty přesilovou hru a zle jej ostřelovali. Beneš ale odolal a skóre tak zůstávalo stále 1:0.

Do závěrečné části vstupovali hosté se snahou o vyrovnání, dlouho se ale stále nemohli prosadit. K vyrovnání jim nakonec pomohla přesilová hra ve  49. minutě, kdy Machálek nabil Ferdanovi a ten konečně propálil Havlína. O čtyři minuty později Maurer pěknou přihrávkou uvolnil M. Táchu a jeho střela skončila v domácí síti podruhé. Plavský nápor pokračoval a zmatky před svou brankou vyřešil Havlín posunutím branky, za což inkasoval dvouminutový trest. V přesilovce pak znovu pálil Ferdan, a to hned dvakrát, v obou případech ale mířil těsně vedle, což hosty nakonec mohlo mrzet. V 58. minutě si totiž ve svém obranném pásmu špatně rozebrali soupeře a závar před Benešem skončil vyrovnávací brankou. Závěr utkání pak strávili ve svém útočném pásmu plavští, vítězné branky se ale nedočkali, což znamená, že se se svým soupeřem rozešli smírně 2:2.