5 SRBENÝ Tomáš     -2   - 99 TÁCHA Zdeněk     -4
8 TRNÉNÝ Tomáš     -3   -
9 MACHÁLEK David 1   0 2 -
18 LONSMÍN Pavel     -2   -

Ve 4. kole Extraligy AHbK nastoupili plavští hokejbalisté proti Včelné a sehráli s ní utkání, které je asi ještě dlouho bude v noci budit ze spaní.

Úvod utkání proběhl v režii domácích, kteří brankáře Nejedlého zasypali sprškou střel, docílili ale pouze toho, že hostujícího brankáře dokonale rozchytali. Nutno ovšem podotknout, že většina střel byla spíše z kategorie propagačních. Hosté totiž výborně bránili a domácí se tak do vyložených šancí dostávali jen hodně těžko. Poté, co hosté tedy bez úhony přežili první desetiminutovku, začali i oni vystrkovat růžky a vyrážet do více než nebezpečných protiútoků. Domácí ve snaze o vytvoření nějaké vyložené šance trochu zapomínali na zadní kolečka a to byla voda na mlýn rychlonohých včelenských útočníků. Ti se takto dostali do několika stoprocentních šancí, plavské hráče ale několikrát podržel výborný Beneš. První třetina tak skončila bez branek.

Varování z druhé poloviny úvodní části si domácí zřejmě příliš k srdci nevzali, neboť hned po změně stran opět několikrát zahrozili hosté a ve 24. minutě se dočkali první branky poté, co domácí po vhazování v útočném pásmu propadli a hosté svůj brejk zakončili forhendovým blafákem zakončeným střelou přesně pod horní tyčku. Blízko vyrovnání byli o 2 minuty později Trněný a Z. Tácha, Trněný ale z bezprostřední blízkosti nepřehodil Nejedlého beton a Z. Tácha z další dorážky trefil hostujícího brankáře pouze do masky. Zlobili ale i hosté, kteří se ve 30. minutě dočkali své druhé branky, když potrestali chybnou rozehrávku Z. Táchy, který ve snaze o dlouhou rozehrávku "namazal" soupeři přímo mezi kruhy a ten střelou do horního růžku nedal Benešovi šanci. Ve druhé polovině druhé části jsme viděli marnou a trochu křečovitou snahu domácích, takže více šancí nakonec měli lehkonozí hosté. Na skóre se ale nic dalšího nezměnilo.

Do závěrečné části vstupovali domácí se snahou o zvrat, jenže hned v její první minutě se projevilo otřepané nedáš - dostaneš. Na jedné straně totiž v dobré pozici neuspěl J. Tácha, hosté okamžitě vyrazili do protiútoku a pohotovou střelou zvýšili na hrozivých 0:3. O dvě minuty později se konečně dočkali i domácí poté, co M. Tácha našel zpoza branky Machálka a ten trefil přesně pravý horní růžek Nejedlého branky. Další branky ale pohříchu nepřicházely. Plavská hra byla i nadále příliš složitá a křečovitá, výborně bránící hosté většinu střel dokázali zblokovat, a to, co přece jen prošlo, s přehledem zlikvidoval hostující brankář. Hosté navíc stále hrozili z brejků, takže se nenudil ani Beneš v domácí brance. V závěru třetiny to chtěli domácí zkusit bez brankáře, což byl ale bohužel vrchol totálního zmaru. Přesně ve chvíli, kdy Beneš opustil branku, totiž ztratil míček P. Lonsmín a hosté do prázdné branky své vítězství zpečetili.