I. liga AHbK - nadstavba - skupina "D" (I. liga) 2014/2015 - 21. kolo

28.02.2015 09:15 HBC PLAV "B" - KN Interiery

Výsledek 10 : 5
Třetiny 3:1 4:0 3:4
Střely na branku 55:34 (21:15;19:4;15:14) Zásahy brankářů 29:45 (15:18;5:15;10:12)

A PÁVEK Karel 1 5 5

K přímému souboji o druhé místo v prvoligové nadstavbové skupině nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti mužstvu KN Interiery.

Hosté se k utkání ale bohužel dostavili ve velice okleštěné sestavě a tak se příliš pohledný hokejbal nehrál. Hosté na své obranné modré čáře vytvořili mohutný val, který domácí horko těžko dobývali. Plavští se navíc velmi rychle přizpůsobili ospalému tempu, při přechodu modré pak několikrát ztratili míček a tak více vyložených šancí v úvodu utkání měli hokejbalisté KN Interierů. Domácí hráče naštěstí několikrát skvělým zákrokem podržel Beneš, a ti pak v druhé části úvodní třetiny soupeřův obranný val přece jen několikrát dobyli. O první branku se postaral Kopic, jehož před brankou našel Ribola a Kopic našel skulinku mezi betony brankáře Švejdy. V 18. minutě prostřelil chumel hráčů před brankou Pávek, o minutu později se podobným způsobem prosadil Novotný a domácí rázem vedli 3:0. Pár vteřin před koncem třetiny pak hostující střelu před Benešem nešťastně tečoval P. Tácha a hosté snížili.

Druhá třetina patřila jednoznačně domácím, kteří si vytvořili téměř permanentní tlak a ten korunovali čtyřmi brankami. Ve 27. minutě se po levém křídle probil Jiříček a svůj výpad zakončil čtvrtým gólem domácích. Na další góly jsme si museli počkat až do závěru druhé třetiny. To se nejprve od modré trefil Kopic a vzápětí střelou jako přes kopírák skóroval i F. Stehlík. Ve 39. minutě pak brankář Beneš vyslal dlouhý pas na Jiříčka, ten se prosadil v souboji jeden na jednoho a zamířil přesně do pravého horního růžku Švejdovy branky.

V závěrečné části pak domácí pod dojmem celkem jasného vedení trochu zapomínali na zadní vrátka, takže se tato část zvrhla v brankové dostihy a tuto třetinu nakonec vyhráli hosté. Ti ve 44. minutě po plavské chybě v útočném pásmu z rychlého brejku snížili na 7:2, poté se slepenými brankami prosadil Novotný a Kocourek a domácí vedli 9:2. V divoké čtyřminutovce zhruba v polovině třetiny se poté dvakrát po sobě prosadili i hosté. V 56. minutě zakulatil skóre na desítku Novotný, který zároveň završil hattrick, ale poslední slovo patřilo v 59. minutě hostům. V nepříliš pohledném utkání tak domácí zvítězili 10:5.