I. liga AHbK - nadstavba - skupina "D" (I. liga) 2014/2015 - 15. kolo

11.01.2015 13:00 Pink Panthers - HBC PLAV "B"

Výsledek 6 : 6
Třetiny 2:2 2:2 2:2
Střely na branku 39:44 (15:11;13:19;11:14) Zásahy brankářů 38:33 (9:13;17:11;12:9)

A BENEŠ Ondřej     -2 2

K prvnímu utkání nadstavbové části 1. ligy odcestovali plavští do Čejkovic, kde se utkali s mužstvem Pink Panthers a sehráli s ním hodně vyrovnané a dramatické utkání, ve kterém se oba soupeři střídali ve vedení tak často, jako se měnilo počasí, kdy chvíli svítilo slunce a chvíli sněžilo.

Úvod utkání byl pro hosty jako z hororu. Hned v první minutě totiž před brankou zůstal nepokrytý hráč a Pivec byl bezmocný. O dvě minuty později to bylo už 2:0, když za Pivcem skončila tečovaná střela. Plavské hráče postavily na nohy dvě přesilové hry, které hráli ve druhé polovině první třetiny a obě skončily gólem v domácí síti. O první se postaral Jiříček, ke kterému se odrazil míček v nepřehledné situaci a plavský kanonýr si věděl rady. Druhou přesilovku pak využil Urbánek, který zakončil akci Vazdy s Kopicem.

Hned v první minutě druhé části se elegantně uvolnil Urbánek, svou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na osamoceného Kopice, který mohl pouze smeknout klobouk. Plavští poté měli i další šance, ale nakonec paradoxně skórovali domácí, kteří se po plavské chybě ve středním pásmu dostali do brejku a ten zakončili vyrovnávacím gólem. Poté bylo k vidění  několik závarů na obou stranách, ale na další góly jsme si museli počkat až do závěru třetiny. To se nejprve prosadili domácí, jenže vedení jim dlouho nevydrželo, neboť vzápětí opět vyrovnal před brankou nepokrytý Kopic.

I závěrečná část skončila stejně jako dvě předchozí nerozhodně 2:2. Ve 43. minutě zapomněli plavští před brankou soupeře, a ten šancí nepohrdl a tak znovu vedli domácí. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, abychom se nakonec dočkali vyrovnání. To P. Tácha uvolnil Kopice, jenž vše ještě vylepšil přihrávkou na Urbánka a ten se nemýlil. Když už se zdálo, že utkání skončí nerozhodným výsledkem 5:5, unikl po pravém křídle Vazda a strhl vedení na plavskou stranu. Jenže ani toto vedení nemělo dlouhého trvání. Domácí totiž vzápětí odvolali brankáře, střelu od modré Pivec sice vyrazil, na dorážku osamoceného hráče ale nedosáhl, a tak se zrodilo konečné skóre 6:6.