Semifinále play off I. ligy AHbK 2014/2015 - 2. utkání

28.03.2015 11:15 HBC PLAV "B" - Pink Panthers

Výsledek 5 : 4
Třetiny 1:1 1:1 3:2
Prodloužení 0:0 Samostatné nájezdy 2:1
Střely na branku 38:24 (11:7;12:7;12:5;3:5) Zásahy brankářů 20:33 (6:10;6:11;3:9;5:3)

A PÁVEK Karel 1   0

Odvetné utkání semifinále play off I. ligy AHbK mezi plavskými hokejbalisty a mužstvem Pink Panthers nabídlo dramatickou zápletku, která dospěla až do samostatných nájezdů, po kterých se radují hokejbalisté plavského "béčka".

Vzhledem k opožděnému příjezdu domácího brankáře Pivce začalo utkání s nepatrným zpožděním. To zřejmě více svědčilo domácím, kteří začali velkým náporem a vypracovali si řadu dobrých střeleckých příležitostí. Všechny ale vyřešil výborný brankář Holub, a když už jej Kopic překonal, zastoupil ho na brankové čáře jeden ze spoluhráčů. Hosté tedy plavský nápor přežili bez úhony, postupně i oni začali vystrkovat růžky a v 10. minutě šli jednom z protiútoků a křížné střele z pravého křídla do vedení. Vyrovnání jsme se dočkali v 17. minutě. To od modré střílel P. Tácha, Holub míček vyrazil přesně k Bartizalovi, jemuž sice dorážka příliš nesedla, nicméně míček přece jenom doskákal do branky.

I ve druhé části měli mírně navrch domácí a svůj nápor korunovali ve 23. minutě, kdy se přízemní střelou k tyčce prosadil Kocourek. I hosté ale uměli být nebezpeční, což ukázali o 4 minuty později, kdy volný hráč mezi kruhy pohotově zamířil mezi Pivcovy betony. Dalších branek jsme se ve druhé třetině už nedočkali a tak tato část skončila stejně jako ta první výsledkem 1:1.

Zajímavé věci se začaly dít v závěrečné části. Na jedné straně nejprve neuspěli Vazda s Jiříčkem a z protiútoku udeřili hosté, kteří na brankovišti prokázali patřičný důraz. Z vedení se ale radovali pouhé dvě minuty. To totiž Bartizal na útočné modré zachytil soupeřovu rozehrávku, naběhl si mezi kruhy a zamířil pod lapačku hostujícího brankáře. Nerozhodný stav k postupu stačil hostujícím hráčům a tak celkem logicky i nadále více útočili plavští. Ve 48. minutě přišlo první vyloučení, domácí celé dvě minuty svého soupeře svírali, ale skórovat nedokázali. Co se jim nepovedlo při přesilovce, podařilo se chvíli po jejím skončení, kdy se střelou pod horní tyčku potřetí v utkání prosadil agilní Bartizal. Vedení domácím vydrželo do 57. minuty, kdy na trestnou lavici odešel Novotný a hosté střelou od modré přesilovku bleskově využili. V tu chvíli postupovali oni a tak domácím nezbylo nic jiného než vrhnout všechny síly do útoku. Necelou minutu a půl před koncem si vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře. Následné vhazování v útočném pásmu vyhrál Bartizal a Pávek přesnou v čase 58:49 střelou od modré strhl vedení na plavskou stranu. Drama samozřejmě pokračovalo, vzápětí brankáře odvolali pro změnu hosté, nicméně mnoho nechybělo, aby vše definitivně uklidnili Bartizal s Kocourkem. Do prázdné branky sice míček dopravit nedokázali, ale nemuselo je to nijak výrazně mrzet, neboť hosté si už žádnou další šanci nevypracovali a utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm se nic podstatného neudálo, i když hosté měli dvě nadějné příležitosti. Protože je nevyužili, musely o postupujícím rozhodnout samostatné nájezdy. V první sérii neuspěl Kocourek, zatímco hostující Hauser procedil míček skrz Pivcovy betony a hosté vedli. Ve druhé sérii udělal Bartizal bekhendový blafák, po kterém minul branku a neuspěli ani hosté, když se Pivec úspěšně položil do forhendové kličky hostujícího hráče. Ve třetí sérii ustál tlak Jiříček a střelou mezi betony vyrovnal, a protože hosté minuli branku pokračovalo se dál. Pořadí se otočilo a začínali "Panteři", kteří neuspěli. Rozhodnout mohl Jiříček, mířil ale příliš přesně, neboť jeho střela orazítkovala pouze horní tyčku. V páté sérii hosté minuli branku a tak domácí měli další "mečbol". A ten také proměnili, o což se postaral Kopic, který provedl úspěšný forhendový blafák a poslal tak plavské hokejbalisty do finále.