I. liga AHbK skupina "A" 2014/2015 - 14. kolo

13.12.2014 09:15 HBC PLAV "B" - Long Cash

Výsledek 3 : 6
Třetiny 1:0 2:2 0:4
Střely na branku 37:39 (11:6;9:14;17:19) Zásahy brankářů 33:34 (6:10;12:7;15:17)

A PÁVEK Karel 1 1 -1 2

V posledním kole základní části nastoupilo plavské "béčko" proti mužstvu Long Cash, a byť nakonec vyšli bodově naprázdno, favorizovanému soupeři dlouho vzdorovali.

První třetina se nesla v duchu pozorné plavské obrany, proti které se hosté nedokázali prosadit. Long Cash sice měl optickou převahu, do příliš velkého počtu šancí se ale nedostával, a když už se k nějaké nebezpečné střele dostal, stál mu v cestě pozorný Pivec. Jediný gól úvodní části tak vstřelili domácí, kteří z pozorné obrany vyráželi do nebezpečných protiútoků a svého soupeře v úvodní části dokonce přestříleli. Gól vstřelil Pávek, který prokázal patřičný důraz, když za Havlínova záda dorazil vlastní střelu.

I začátek druhé části vyšel lépe domácím. Ve 25. minutě se soupeřovou obranou protáhl hbitý Vazda a svůj průnik zakončil druhou brankou v Havlínově síti. Hned vzápětí vybojoval míček Pávek, uvolnil Kopice a domácí vedli 3:0. V tu chvíli to vypadalo na to, že se zrodí překvapivý výsledek, nicméně hosté nesložili zbraně, ve 28. minutě potrestali domácí nepřesnost ve středním pásmu, snížili a začali na hřišti dominovat. Když se ve 35. minutě přidala další řada nepřesností domácích, podařilo se jim snížit na 3:2.

Třetí třetina už jednoznačně patřila hostům. Ve 42. minutě přišlo vyhrané buly po levé ruce brankáře Pivce, po něm rychlá střela a bylo vyrovnáno. Obrat v utkání pak hosté dovršili v závěrečné desetiminutovce. V 51. a 53. minutě totiž domácí neuhlídali náběh hostujícího hráče z druhé vlny a Pivec byl v obou případech bezmocný. Definitivní hřebíček do domácí rakve pak přišel v 56. minutě, kdy hosté z dálky nahodili míček do chumlu před brankou a ten skončil přesně v levém horním růžku domácí branky. Domácí tak svému soupeři sice dlouho vzdorovali, nakonec ale odešli poražení výsledkem 3:6.