I. liga AHbK skupina "A" 2014/2015 - 10. kolo

16.11.2014 14:15 HBC PLAV "B" - SK Planá

Výsledek 17 : 4
Třetiny 5:2 6:0 6:2
Střely na branku 59:26 (21:11;21:4;17:11) Zásahy brankářů 22:42 (9:16;4:15;9:11)

A TRNĚNÝ Tomáš 3 3 6 2

V 10. kole nastoupili hokejbalisté plavkého "béčka" proti Plané a na její žádost se utkání místo v sobotu odehrálo v neděli odpoledne.

Plavští začali hodně ostře. Hned v první minutě donutil agresivním forčekingem hosty k chybě T. Lonsmín, Trněný poté poslal míček na modrou čáru na P. Táchu a ten přesnou přízemní střelou otevřel skóre. O dvě minuty později to plavští ale trochu přehnali s kombinací, do protiútoku se dostali hosté a bylo vyrovnáno. A neuběhla ani celá minuta a hosté už vedli poté, co domácí nepokryli mezi kruhy nabíhajícího soupeře. Tím však poněkud bláznivý úvod nekončil. Hned poté se míčku odraženého od zadního hrazení chopil Kopic a našel skulinku mezi betony brankáře Kölbla. Nerozhodný stav vydržel do 11. minuty, kdy Kopic uvolnil Trněného a ten svůj nájezd zakončil bekhendovým blafákem. Kopic s Trněným si vzápětí role vyměnili a domácí vedli 4:2. Poslední slovo první části patřilo opět Kopicovi, který završil hattrick a zvýšil na 5:2.

Druhou část ovládli domácí ještě výrazněji než část první. Ve 23. minutě se po několika neproměněných šancích svého gólu dočkal i Jiříček, i když mu k němu výrazně pomohli hosté, kteří si srazili míček za svá záda sami. Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 25. minutě sice Vazda přišel o hůl, to mu ale nezabránilo, aby elegantní patičkou uvolnil Trněného a ten zavěsil posedmé. Ve 31. minutě se po střele D. Stehlíka před brankou nejlépe zorientoval Jiříček a zvýšil na 8:2. Hned o minutu později předvedli pěknou akci bratři Stehlíkové a F. Stehlík přidal devátý plavský gól. A desítka na sebe nenechala dlouho čekat. Vzápětí totiž Trněný hledal před brankou Kopice, do jeho přihrávky ale vložili domácí hůl a míček skončil za překvapeným Kölblem. Účet druhé části pak uzavřel Kopic, který dokončil akci T. Lonsmína, která skončila na horní tyčce.

Třetí třetina se dohrávala víceméně jen z povinnosti ve značně vycházkovém tempu. V jejím úvodu o sobě dali vědět i hosté, kteří snížili na 11:3, nicméně rychlou odpověď si přichystal Kopic. Ve 47. minutě se své branky dočkal i T. Lonsmín, poté korigovali hosté, ale poté zase úřadovali domácí. Přestože dohrávali pouze v 6 hráčích bez Trněného a Kopice, přidali další 4 branky, o které se postarali T. Lonsmín, Vazda, znovu T. Lonsmín a F. Stehlík. Utkání tak skončilo vysokým plavským vítězstvím v poměru 17:4.