I. liga AHbK skupina "A" 2014/2015 - 2. kolo

20.09.2014 09:15 HBC PLAV "B" - HC Krasejovka

Výsledek 5 : 2
Třetiny 1:2 1:0 3:0
Střely na branku 50:35 (13:18;19:11;18:6) Zásahy brankářů 33:45 (16:12;11:18;6:15)

12 STEHLÍK David     3   -

Ve 2. kole I. ligy - skupiny "A" nastoupili hokejbalisté plavského "B" mužstva proti Krasejovce a postarali se o překvapení, když svého soupeře dokázali porazit. Nutno podotknout, že hosté dorazili ve více než nekompletní sestavě, což ale nemění nic na tom, že plavské vítězství je cenné.

Úvod utkání patřil hostujícím hráčům, kteří několikrát nebezpečně zakombinovali a zle zatopili Pivcovi v domácí brance. Hosté se také po zásluze dostali do vedení, když po rychlé kombinaci ve středním pásmu vznikla ve středu domácí obrany dálnice a tu Ferdan využil ke vstřelení první branky. Plavští odpověděli v 8. minutě. To po Jiříčkově přihrávce střílel Vazda, jeho střelu Vojta sice vyrazil, ale pohotový Vazda ze vzduchu dokázal přece jen dorazit míček do sítě. V 16. minutě plavští chybovali v rozehrávce, čehož okamžitě využil Zajíček a hosté znovu vedli.

Jestliže v první části byli lepším mužstvem hosté, ve druhé třetině začínali čím dál tím více tlačit domácí. Vojta v brance Krasejovky ale chytal výborně, takže se skóre dlouho neměnilo. Nutno říct, že i Pivec v domácí brance působil jistým dojmem a díky němu hosté nevyužili žádný ze svých protiútoků k tomu, aby odskočili na dvoubrankový rozdíl. Plavští se tak nakonec dočkali vyrovnání. Svou premiérovou trefou se o něj postaral Ribola, který byl před brankou ve správný čas na správném místě a dorazil do sítě střelu P. Táchy, kterou Vojta stačil pouze vyrazit.

Tak jak domácí ukončili druhou část, začali i tu třetí. Hned v její první minutě se před brankou nejlépe zorientoval Kopic a poslal domácí poprvé v utkání do vedení. To ve 46. minutě ještě povedenou střelou navýšil Jiříček. Hostům poté viditelně začaly odcházet síly, a tak domácí nejen, že své vedení udrželi, ale v závěrečné minutě jej zásluhou J. Táchy ještě navýšili. Krasejovku tak porazili 5:2.