Čtvrtfinále play off 1. ligy AHbK - nadstavbové skupiny "C" 2013/2014 - 1. utkání

22.03.2014 09:00 TJ Nové Vráto - HBC PLAV

Výsledek 4 : 4
Třetiny 0:2 0:2 4:0
Střely na branku 47:40 (17:15;9:12;21:13) Zásahy brankářů 36:43 (13:17;10:9;13:17)

19 PÁVEK Karel 1   0

Ve čtvrtfinále play off nastoupili plavští hokejbalisté proti Novému Vrátu a narazila tak na sebe dvě ofenzivně laděná mužstva.

Podle toho také utkání vypadalo. Lépe začali plavští, kteří šli do vedení už v 5. minutě, kdy se přesně pod horní tyčku trefil Pávek. Několik dalších šancí si hosté připravili při své první přesilovce, brankáře Dobrovolného ale nepřekonali. Poté odpověděli náporem domácí, a tak se několikrát musel zaskvět i plavský brankář Beneš, jemuž v jednom případě vydatně pomohl i P. Lonsmín. Skóre se pak změnilo na druhé straně, kdy při přesilové hře střílel P. Lonsmín a odražený míček uklidil do sítě J. Tácha.

Ve druhé části byl k vidění hokejbal nahoru - dolů a určitě se bylo na co dívat. Přes spoustu šancí oba brankáři odolávali až do 30. minuty, kdy se poměrně nenápadnou střelou z úhlu prosadil M. Tácha. V závěru třetiny pak při hře třech proti třem vyhrál Z. Tácha buly na P. Lonsmína a ten přízemní střelou přidal čtvrtý gól hostujícího mužstva.

Kdo čekal, že je rozhodnuto, nestačil se asi v závěrečné části divit. Stav 0:4 vydržel až do 48. minuty, kdy se po rychlém výpadu domácí dočkali své první branky. A když o 2 minuty později snížili na 2:4, bylo rázem o co hrát. Plavští mohli své vedení navýšit v 53. minutě, kdy hráli přesilovku, to by ale museli mít lépe seřízenou mušku. V 55. minutě byl poměrně přísně vyloučen Z. Tácha a domácí přesilovku tentokrát využili, když se dělovkou přesně k tyčce trefil Čada. Z hostujícího čtyřbrankového náskoku byl rázem náskok pouze jednobrankový a za dvě minuty už nebylo nic ani z něj. To domácí na hranici nedovoleného zákroku odzbrojili Maurera, dostali se do samostatného nájezdu a ten proměnili. No a v závěru nechybělo mnoho k tomu, aby domácí obrat dokonali. Beneš ale další domácí tutovku zneškodnil, což znamená, že utkání skončilo nerozhodně 4:4.