1. liga AHbK skupina "A" 2013/2014 - 8. kolo

10.11.2013 11:45 TJ Nové Vráto - HBC PLAV

Výsledek 5 : 6
Třetiny 0:2 3:3 2:1
Střely na branku 33:40 (11:18;8:14;14:8) Zásahy brankářů 34:28 (16:11;11:5;7:12)

B TÁCHA Pavel     2   -

V 8. kole 1. ligy AHbK - skupiny "A" sehráli plavští proti Novému Vrátu utkání s dramatickou koncovkou a šťastným koncem.

Tomu, že by utkání mělo být dramatické, zpočátku nic nenasvědčovalo. V prvních minutách sice několikrát zahrozili domácí, poté ale aktivitu přebrali plavští hokejbalisté. A svou převahu také záhy přetavili v úvodní gól, o který se v 8. minutě postaral důrazný J. Tácha. Ve 14. minutě vyslal dlouhou přihrávkou Srbený na zteč Maurera, ten předložil míček M. Táchovi a bylo to 2:0 pro hosty. K vidění byla na obou stranách i řada dalších šancí, ale skóre se už v úvodní části nic nezměnilo.

I začátek druhé části patřil hostujícím hráčům, konkrétně střelecky disponovanému J. Táchovi. Ten se poprvé prosadil hned ve 21. minutě, kdy jej dlouhou přihrávkou na zteč vyslal Pávek a J. Tácha mířil milimetrově přesně do levého horního růžku. O tři minuty později pro změnu J. Táchu uvolnil přihrávkou zpoza branky jeho bratr Matěj a plavší vedli 4:0. V tu chvíli to vypadalo na jednoznačnou záležitost. Přišla ale 28. minuta, ve které plavští špatně rozebrali soupeře, ten toho využil k pěkné kombinační akci a snížil na 1:4. Ve 31. minutě uskočil míček P. Lonsmínovi, čehož využil Frydrych a střelou do horního růžku nedal Benešovi šanci. Neuběhla ani minuta, Frydrych se znovu prohnal kolem Lonsmína a bylo to pouze o gól. Při střelecké chuti byl ale i J. Tácha, který ve 35. minutě vrátil na plavské hokejky klid v podobě páte branky ve Dvořákově síti.

V závěrečné části se domácí snažili o vyrovnání, snažili se o častou střelbu, ale do vyložených šancí se příliš nedostávali. Na druhé straně plavští občas v soupeřově obranném pásmu vyrobili slušný vítr, do nebezpečného zakončení se ale také nedostávali tak často jako v první polovině utkání. Když už se zdálo, že utkání v poklidu dospěje do svého konce, přišla velmi hektická koncovka. V 57. minutě totiž domácí snížili na 4:5, vzápětí ale v útočném pásmu zakombinovali hosté a Z. Tácha na jejich stranu vrátil dvoubrankové vedení. Minutu a 4 sekundy před koncem pak plavskou obranou znovu proběhl Frydrych, svůj výpad zakončil úspěšným blafákem a drama bylo opět na světě. V závěrečné minutě pak domácí odvolali brankáře, plavští se ale s vypětím všech sil ubránili a vybojovali těsné vítězství.