1. liga AHbK skupina "A" 2013/2014 - 4. kolo

12.10.2013 10:30 HBC PLAV - HC Čejkovice "B"

Výsledek 5 : 1
Třetiny 0:1 2:0 3:0
Střely na branku 47:19 (12:13;14:3;21:3) Zásahy brankářů 18:42 (12:12;3:12;3:18)

B NOVOTNÝ Jiří 1   1   -

Ve 4. kole nastoupili hokejbalisté plavského "áčka" proti "B" mužstvu Čejkovic, proti soupeři, s nímž se naposledy utkali v sezóně 2002/2003.

Protože se nepatrně opozdil Maurer, začali plavští pouze se třemi útočníky a možná i proto se rozehrávali pomaleji. První třetina proto přinesla vyrovnaný hokejbal, ve kterém byly k vidění šance na obou stranách. Dočkali jsme se jediné víceméně náhodné branky, kdy Zavřelovo nahození do houštiny těl Beneš neviděl a míček skončil v síti.

Od druhé třetiny začali přebírat iniciativu plavští, na skóre se to ale poměrně dlouho neprojevovalo. V největší šanci neuspěl Kopic, jehož zázračně vychytal čejkovický brankář D. Zavřel. Ten své spoluhráče podržel i při několika dalších šancích domácích, ale ve 28. minutě nakonec po přesné křížné střele Z. Táchy přece jen kapituloval. Ve 34. minutě hráli domácí přesilovou hru, Z. Tácha napříč útočným pásmem nabil Lonsmínovi a jeho střela z voleje zamířila přesně k tyčce.

I tempo závěrečné části udávali převážně domácí. Ti svého soupeře svírali v útočném pásmu a na rozdíl od předchozích utkání dokázali i dobře bránit, takže hosté se o ohrožení Benešovy branky prakticky nedostávali. Ve 45. minutě vyhrál Maurer buly, M. Tácha míček lehce posunul na Novotného a ten zvýšil na 3:1. Plavští pokračovali v aktivní hře a brzy se dočkali další branky. Stalo se tak ve 49. minutě, kdy Z. Tácha zatáhl míček za branku a přihrávkou zpoza přední tyčky "ala Prospal" vyzval ke skórování Kopice, který takovou nabídkou nepohrdl. O 3 minuty později do přečíslení unikla dvojice Z. Tácha - M. Tácha a M. Tácha v pádu přidal pátý plavský gól. M. Tácha mohl 2 sekundy před koncem přidat další branku, kdy za úmyslné posunutí branky nařídil rozhodčí Karl trestné střílení, proti D. Zavřelovi ale neuspěl, a tak utkání skončilo plavským vítězstvím 5:1.