Semifinále play off 1. ligy AHbK - nadstavbové skupiny "D" 2013/2014 - 1. utkání

22.03.2014 12:00 SK Dobrá Voda - HBC PLAV "B"

Výsledek 1 : 5
Třetiny 0:1 0:2 1:2
Střely na branku 22:40 (6:14;4:13;12:13) Zásahy brankářů 35:21 (13:6;11:4;11:11)

A BENEŠ Ondřej 1 1 3

V semifinále play off nadstavbové skupiny "D" nastoupili plavští hokejbalisté proti Dobré Vodě a na velkém dobrovodském hřišti celkem jasně dominovali.

Bezbrankový stav vydržel zejména díky domácímu brankáři Schmiedovi až do 14. minuty, kdy se po individuální akci nadvarkát prosadil Jiříček. Domácí zahrozili až v závěru třetiny, kdy na trestné lavici seděl Kocourek, ale několik náznaků šancí do gólového konce nedotáhli.

I ve druhé třetině byli nebezpečnější hosté z Plava. Přesto mohli domácí vyrovnat, Nekolu v poslední chvíli ve vyložené šanci ale odzbrojil Kopic. Ve 29. minutě pak přišel po pěkném uvolnění M. Táchy a střele pod horní tyčku druhý plavský gól. Ve 37. minutě rozehrál Pivec podruhé v utkání míček mimo hřiště a obdržel dvouminutový trest za zdržování hry. Plavští ale udeřili i ve vlastním oslabení. U Kopicovo vyhození byl nejdříve rychlík M. Tácha, ten našel nabíhajícího Beneše, který mířil přesně.

Ve 45. minutě si před brankou počínal důrazně Vazda a výsledkem byl čtvrtý gól v domácí síti. O 4 minuty později se soupeřovou obranou proháčkoval Jiříček a přidal pátý plavský gól. O vítězi tak bylo víceméně rozhodnuto. Domácí se nakonec těsně před koncem dočkali alespoň čestného úspěchu poté, co využili přesilovou hru.