Finále play off 1. ligy AHbK - nadstavbové skupiny "D" 2013/2014 - 2. utkání

19.04.2014 12:00 HBC PLAV "B" - Pink Panthers

Výsledek 1 : 8
Třetiny 1:3 0:3 0:2
Prodloužení 0:1
Střely na branku 45:48 (11:16;17:11;12:14;5:7) Zásahy brankářů 39:44 (13:10;8:17;12:12;6:5)

14 SOKOLÍK Miroslav     -4

Odvetné finále play off se hokejbalistům plavského béčka vůbec nepovedlo a muselo se sklonit před svým soupeřem, mužstvem Pink Panthers.

Utkání těchto dvou soupeřů většinou přináší spoustu gólů, ty ale tentokrát padaly pouze do plavské branky. Hosté šli do vedení už ve druhé minutě, kdy potrestali hned první plavskou chybu. Rychlou odpověď si sice připravil Bartizal, jinak však úřadovali pouze hosté, kteří byli rychlejší, důraznější a navíc dokázali trestat plavské chyby. První třetinu tak vyhráli 3:1.

Do druhé části šli domácí se snahou o zvrat, jenže hned v první minutě vyrobili hrubku na vlastní modré a hosté přidali čtvrtý gól. Plavští pak přece jenom přidali, připravili si několik šancí, na výborného hostujícího brankáře ale nevyzráli ani ve dvou celkem slušně sehraných přesilovkách. Udeřilo tak na druhé straně, kdy za Pivcovými zády skončila tečovaná střela. No a když v závěru druhé části přidali hosté šestou branku, bylo jasné, že utkání půjde do prodloužení.

Třetí třetina se proto dohrávala víceméně z povinnosti. Na koni byli samozřejmě hosté a ti také přidali další dvě branky. Minutu a půl před koncem pak přišla zajímavá situace, kdy byl za zdržování hry potrestán hostující brankář a domácí hráli přesilovku. Sehráli ji takticky tak, aby nepůjčili soupeři míček a přenesli si část přesilovky i do prodloužení.

A mnoho nechybělo, aby čtyřicetisekundovou přesilovku v prodloužení skutečně využili, Jiříčkova střela ale těsně minula odkrytý kout branky. Poté zahrozili hosté, proti jejichž tvrdé a přesné střele zasáhl Pivec brilantním semaforem. V 7. minutě prodloužení měl na holi vítězný gól Jiříček, z bezprostřední blízkosti ale výborného brankáře Holuba nepřekonal. Přišel tak protiútok a poněkud nenápadná, ale milimetrově přesná přízemní střela jednoho z hostujících hráčů, která znamenala definitivní rozhodnutí. Plavští se tak musejí spokojit se ziskem druhého místa a stříbrných medailí.