Finále play off 1. ligy AHbK - nadstavbové skupiny "D" 2013/2014 - 1. utkání

05.04.2014 12:30 Pink Panthers - HBC PLAV "B"

Výsledek 5 : 6
Třetiny 2:1 0:4 3:1
Střely na branku 47:48 (16:9;10:20;21:19) Zásahy brankářů 42:42 (8:14;16:10;18:18)

12 STEHLÍK David   1 1

V prvním finálovém utkání svedli hokejbalisté plavského "béčka" souboj s mužstvem Pink Panthers.

Utkání, které se hrálo v Čejkovicích, začali lépe domácí a celou první třetinu měli herně navrch. Také se po zásluze v 6. minutě dostali do vedení po milimetrově přesné střele z dálky. Plavští si sice zásluhou průniku Jiříčka připravili rychlou odpověď, ale jinak působili hodně ospalým dojmem, a tak za delší konec provazu i nadále tahali domácí Panteři a v 10. minutě šli opět do vedení.

Do druhé části ale jakoby nastoupila úplně jiná mužstva. Hosté notně přidali na tempu a rázem bylo horko zejména před domácí brankou. Ve 25. minutě prokázal na brankovišti patřičný důraz Jiříček a bylo vyrovnáno. Tentýž hráč se ve 30. minutě nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a po jeho hattricku plavští rázem vedli. O dvě minuty později domácí faulovali pronikajícího M. Táchu a s přesilovkou hosté naložili ukázkově. Kopic křížnou přihrávkou nabil Jiříčkovi, jehož střelu do sítě dorazil Novotný. Plavští byli na koni, o 2 minuty později vybojoval zdánlivě ztracený míček Sokolík a jeho přihrávku přetavil v pátý hostující gól Kocourek.

I do závěrečné části vstoupili lépe plavští. Ve 43. minutě poslal Kocourek míček na modrou čáru P. Táchovi a jeho tečovaná střela rozvlnila domácí síť po šesté. O minutu později ale hosté chybovali ve vlastním pásmu a domácí snížili. I přesto se zdálo, že plavští utkání kontrolují. V 57. minutě však hosté propadli ve středním pásmu, domácí se dostali do přečíslení dvou na jednoho a snížili. Tento gól jim vlil krev do žil a výsledkem byl pátý gól v Pivcově síti. Závěr utkání si hosté přece jen pohlídali a mohou se tak radovat z cenného vítězství.

Odveta, která se měla hrát příští sobotu v Plavu, bude na základě žádosti mužstva Pink Panthers zřejmě o týden odložena, termín utkání zveřejníme, jakmile bude stanoven.