1. liga AHbK skupina "B" 2013/2014 - 12. kolo

07.12.2013 09:15 HBC PLAV "B" - HC Hurican

Výsledek 5 : 4
Třetiny 2:0 1:3 2:1
Střely na branku 39:27 (13:6;14:11;12:10) Zásahy brankářů 23:34 (6:11;8:13;9:10)

A PÁVEK Karel   1 -1   -

Týden po senzačním vítězství v Čejkovicích nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti Huricanu a svedli s ním dramatický souboj.

Podle očekávání se oproti minulém týdnu otočily role a plavští byli tentokrát v roli týmu, který musel tvořit hru proti urputně bránícímu soupeři. I proti důsledné obraně se ale plavští dokázali prosadit. Už ve 4. minutě střílel od modré Pávek a odražený míček napálil do horního růžku pohotový T. Lonsmín. Ve 13. minutě sehráli plavští velmi dobře přesilovku, Jiříček našel Vazdu a ten zvýšil na 2:0.

Ve druhé třetině začali vystrkovat růžky i v první třetině nevýrazní hosté a ve 22. minutě se dočkali snížení na 2:1. Více vzruchu ale bylo na straně druhé a ve 26. minutě zvýšil na 3:1 Vazda. Další šance ale domácí nevyužili a tak přišel trest. V rozmezí jedné minuty mezi 32. a 33. minutou hostům vyšly dva rychlé brejky a rázem bylo vyrovnáno. Začínalo se tak prakticky znovu s tím, že hosté byli oproti úvodu utkání určitě sebevědomější a zejména dvojice Šívr - Lojka byla v rychlých brejcích hodně nebezpečná.

Do vedení se nakonec dostali domácí. Stalo se tak ve 48. minutě, kdy se svým typickým způsobem uvolnil rychlík T. Lonsmín a po jeho přihrávce mířil přesně Kopic. Hosté ve snaze o vyrovnání vylezli o obranné ulity, za což je v 53. minutě potrestal s chutí hrající Vazda. V tu chvíli to vypadalo, že plavští odpor soupeře definitivně zlomili, nicméně stačila chvilka nepozornosti, hosté v 56. minutě snížili a zadělali na drama. Závěr utkání si ale domácí pohlídali i při soupeřově hře bez brankáře a vybojovali těsné vítězství 5:4.