30. Trněný Vazda, Jiříček 3:3 Přesilovka

1 PIVEC Radek 60 26 3 89,7   13 JIŘÍČEK Miroslav 1 1 -1
4 NOVOTNÝ Jiří 0 - 19 VAZDA Radek 2 -1
8 STEHLÍK František     -1 10 - 20 KOPIC Petr 1 1
9 TÁCHA Pavel     0   - A TRNĚNÝ Tomáš 1   -1
12 STEHLÍK David   1 -1   -

V druhém utkání "čejkovické" neděle nastoupilo plavské "B" mužstvo proti čejkovickému "áčku" a postaralo se o překvapení nejen tohoto kola, ale možná i celé sezóny, když na tradičně horké čejkovické půdě dokázalo zvítězit.

Úvodní třetina na žádnou velkou senzaci nevypadala. Po úvodní drtivé minutě čejkovických hokejbalistů sice vyrazil do brejku Jiříček a otevřel skóre, jinak ale převážně útočili čejkovičtí. Plavští ale pečlivě bránili, do střeleckých příležitostí je příliš často nepouštěli a sami naopak hrozili z rychlých brejků. Domácí svou územní převahu nakonec zužitkovali, v rozmezí mezi 12. a 18. minutou otočili skóre na 3:1 a v tu chvíli to vypadalo, že utkání bude probíhat podle očekávaného scénáře.

V úvodní minutě druhé třetiny ale T. Lonsmín využil drobného zaváhání domácí obrany a snížil. Ve 28. minutě pak přišlo první vyloučení a plavská přesilovka. V jejím závěru pak plavští skvěle zakombinovali, Trněný měl před sebou prakticky prázdnou branku a bylo vyrovnáno. Poté zase přidali domácí. Před Pivcem si vytvořili několik nebezpečných závarů, nastřelili i dvě tyčky, skórovat jim ale nebylo souzeno, takže skóre stále zůstávalo nerozhodné.

I v závěrečné části se hrál bojovný hokejbal. Čejkovičtí viditelně nebyli ve své kůži a marně hledali cestu úpornou plavskou obranou. A když už se do střelecké příležitosti dostali, stál jim v cestě výborný brankář Pivec. Ani plavští ale nezůstávali pozadu a z pozorné obrany vyráželi k hodně nebezpečným brejkům. Takže na šance to bylo prakticky vyrovnané a vyrovnané bylo i skóre. Rozuzlení nakonec přišlo v posledních dvou minutách. Unikajícího Vazdu nejprve podrazil P. Plášil a plavským hráčům se naskytla možnost přesilové hry. V ní nakonec Kopic protlačil míček na T. Lonsmína a ten nadvakrát rozjásal skupinku plavských příznivců. To vše se událo v čase 59:22. Domácí to pak ještě zkusili bez brankáře, ale blízko gólu do prázdné branky byli T. Lonsmín s Vazdou. Přestože už skórovat nedokázali, mohli se společně se svými spoluhráči radovat z hodně překvapivého vítězství.