59. Vazda T. Lonsmín, Pávek 4:5 Přesilovka

8 STEHLÍK František 1 1 -1 - 19 VAZDA Radek 1   0
9 TÁCHA Pavel 1   0   - 20 KOPIC Petr 1 1 0 2
10 MATUSCHKA Petr   1 -1   -
A PÁVEK Karel   3 1   -

V 9. kole 1. ligy - skupiny "B" nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti favorizované Lafetě a sehráli s ní výborné utkání se šťastným koncem.

Plavští začali poměrně sebevědomě. Ve 3. minutě byl podražen pronikající Jiříček, v následné přesilovce napřáhl P. Tácha a hosté vedli. Poté o sobě dali vědět i hokejbalisté Lafety a po zámku v 7. minutě vyrovnali. Další nápor ale vedoucím gólem nekorunovali a tak udeřilo na druhé straně, kdy po pravém křídle unikl rychlík T. Lonsmín a jeho akci dokončil střelou do odkryté branky Kopic.

Začátek druhé třetiny patřil domácím, kteří předvedli dva rychlé protiútoky a rázem vedli 3:2. Plavští se ale nehodlali vzdát a tak jsme viděli oboustranně kvalitní hokejbal. Na obou stranách bylo k vidění několik nebezpečných šancí i řada tvrdých osobních soubojů. Ve 32. minutě přišlo vyrovnání, o které se postaral Jiříček, který se prodral soupeřovo obranou a propasíroval míček za brankáře Vobra. Ve 34. minutě přišla druhá plavská přesilovka v utkání, Matuschka našel před brankou F. Stehlíka a bylo to 3:4.

I v závěrečné části se hrál bojovný hokejbal. Plavští si dlouho drželi jednobrankový náskok a domácí marně hledali cestu k jejich brance. Nakonec se přece jen dočkali vyrovnání. Stalo se tak v 50. minutě, kdy využili přesilovou hru po podobné akci, z jaké ve druhé části skóroval F. Stehlík. Rozuzlení nakonec přišlo v samotném závěru utkání. Na konci 58. minuty zastavil unikajícího T. Lonsmína nedovoleně Vostracký ml. a následnou přesilovku sehráli hosté ukázkově. Po ose Pávek - T. Lonsmín se dostal míček k Vazdovi a ten jej poslal do odkrytého kouta domácí branky. Lafeta se samozřejmě nehodlala vzdát a v závěrečné minutě sáhla ke hře bez brankáře. Míček ale odpálil Pávek, těsně před koncovou čarou jej po neuvěřitelném sprintu dostihl T. Lonsmín a 4 sekundy před koncem plavské vítězství střelou do prázdné branky zpečetil.