1. liga AHbK skupina "B" 2013/2014 - 8. kolo

09.11.2013 09:15 Cardiax - HBC PLAV "B"

Výsledek 5 : 8
Třetiny 3:2 1:4 1:2
Střely na branku 28:43 (14:12;8:16;6:15) Zásahy brankářů 35:23 (10:11;12:7;13:5)

12 STEHLÍK David   2 2   -

V 8. kole nastoupili hokejbalisté plavského "béčka" proti mužstvu Cardiax. Po měsíční pauze zaviněné zraněním se do branky opět postavil Radek Pivec.

Ten se mohl se svými spoluhráči radovat už ve 2. minutě, kdy brankáře Jílka zaskočil rychlou střelou Jiříček. Plavští měli převahu až do 6. minuty, kdy zaváhali před vlastním brankovištěm, domácí vyrovnali a rázem ožili. V 10. minutě byli hosté opět ve svém obranném pásmu nedůrazní a "Cardiaci" toho bleskově využili. O vyrovnání se přesnou střelou postaral Jiříček, nicméně lepším mužstvem ve zbytku úvodní části byli domácí. Ti byli v závěru třetiny před Pivcem znovu důraznější než plavská obrana, a tak úvodní část skončila brankovým poměrem 3:2.

Do druhé části nastoupili hosté se snahou o více pohybu a důrazu, ale vítr z plachet jim vzala přesná střela od modré vyslaná z hole jednoho z domácích hráčů a ti rázem vedli 4:2. Poté plavští opravdu přidali, ve 27. minutě sehráli dobře přesilovou hru a Jiříček završil hattrick, čímž snížil na 4:3. O minutu později uspěl na buly v útočném pásmu Bárta a Kopic pohotovou střelou mezi betony brankáře Jílka vyrovnal. Plavští byli na koni, a tak šli velmi brzy do vedení. To M. Tácha zachytil soupeřovu rozehrávku a střelou z levého křídla zamířil přesně k tyčce. To ale stále nebylo všechno. O další 2 minuty později zakončil obléhání domácí branky Vazda a hosté vedli 6:4. V závěru druhé části přidal v přesilovce Vazda další branku, rozhodčí ji ale pro jeho údajné postavení v brankovišti neuznali.

Dalších regulérních gólů jsme se tak dočkali až v závěrečné části. Ve 45. minutě zůstal mezi kruhy nepokrytý Bárta a střelou z voleje zvýšil na 7:4 pro plavské hokejbalisty. O chvilku později zakouzlil rovněž mezi kruhy Jiříček a své kouzlení mezi trojicí soupeřů zakončil osmým plavským gólem. V 50. minutě z nenápadné akce skórovali i domácí, nicméně hosté utkání kontrolovali a bez větších problémů jej dovedli do vítězného konce.