1. liga AHbK skupina "B" 2013/2014 - 7. kolo

02.11.2013 10:30 HBC Ryzab Group - HBC PLAV "B"

Výsledek 8 : 4
Třetiny 2:2 3:0 3:2
Střely na branku 45:34 (15:12;16:10;14:12) Zásahy brankářů 30:37 (10:13;10:13;10;11)

12 STEHLÍK David     -4   -

Posledním mužstvem, se kterým se hokejbalisté plavského "béčka" v základní části 1. ligy - skupiny "B" ještě neutkali, byl finalista loňského ročníku extraligy Ryzab Group.

Favorizovaní domácí začali náporem, ten ale plavští přežili a hned z prvního protiútoku sami udeřili. Autorem branky byl Bárta, který se protáhl po pravém křídle a bekhendovou střelou na vzdálenější tyčku otevřel skóre. V 7. minutě vypálil od modré bez přípravy opět Bárta a míček skončil za překvapeným Havlínem podruhé. Poté začali pod kotel přikládat do té doby trochu zaskočení domácí, hostující obrana v čele s výborným brankářem Benešem ale dlouho odolávala. Čisté konto Benešovi vydrželo až do 16. minuty, kdy měl i trochu smůly, když střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil na tyčku, od ní se míček odrazil zpět do Beneše a nakonec zapadl do branky. Vyrovnání přišlo v závěrečné minutě úvodní části, kdy Beneš nejprve vychytal trestuhodně volného Benkovského, na dorážku už ale neměl nárok.

První polovina druhé části přinesla vyrovnaný hokejbal, ve kterém se šance střídaly na obou stranách. Do vedení se nakonec dostali domácí. Autorem branky byl Studnička, který se jako blesk prohnal středem hostující obrany a tváří v tvář Benešovi nezaváhal. Od této chvíle začali mít jasně navrch domácí hokejbalisté a svou převahu také zúročili dalšími dvěma góly. Oba si byly podobné jako vejce vejci. Úplně volný hráč před Benešem vždy napoprvé neuspěl, měl ale dostatek času na dorážku a proti té byl plavský brankář naprosto bezmocný.

V úvodu závěrečné části došlo ke zdramatizování utkání. Ve 42. minutě vyrazili do přečíslení Bárta s Kopicem, Kopicovi sice střela nesedla, což ale dokonale zmátlo domácího brankáře a míček pomalu doskákal do sítě. O 2 minuty později rozehrál Beneš až na útočnou modrou, Vazda míček posunul mezi kruhy na Jiříčka a bylo to pouze o gól. Šance na vyrovnání ale trvala pouze 3 minuty, kdy se podobně jako předtím Kopic prosadil nepovedenou střelou S. Havlín. Od této chvíle na hřišti opět dominovali domácí, kteří v 50. minutě přidali sedmou branku, jak jinak než z dorážky. V závěrečné minutě jsme se dočkali ještě jedné branky, vstřelili ji opět domácí, což znamená, že utkání skončilo výsledkem 8:4.