1. liga AHbK skupina "B" 2013/2014 - 4. kolo

12.10.2013 09:15 HBC PLAV "B" - HC Čejkovice

Výsledek 2 : 6
Třetiny 1:3 0:0 1:3
Střely na branku 26:42 (9:14;10:14;7:14) Zásahy brankářů 36:24 (11:8;14:10;11:6)

12 STEHLÍK David     0 2 -

Ve 4. kole 1. ligy AHbK - skupiny "B" prvně v historii nastoupilo plavské "béčko" proti největšímu favoritu"A" mužstvu Čejkovic.

Domácí začali celkem logicky ze zabezpečené obrany, snažili se hrát jednoduše a protože se k velmi dobrému výkonu rozchytal brankář Beneš, přežili úvodní soupeřům nápor bez úhony. Nevydařená tříminutovka mezi 13. a 16. minutou ale znamenala, že hosté rázem vedli 3:0. První gól přišel v době, kdy domácí pomalu začali vystrkovat růžky, ale z nenápadné akce skórovali hosté. V 15. minutě pak odešel na trestnou lavici D. Stehlík, hosté přesilovku rychle využili a vzápětí přidali i třetí gól. V 19. minutě přišli po pohotové Jiříčkově střele ke slovu i domácí a první třetina tak skončila 1:3.

Druhá část probíhala převážně v obranném pásmu domácích. Ti ale bránili srdnatě, a když už se hosté dostali do stoprocentní šance, připsal si výborný zákrok brankář Beneš. Plavští útočili spíše sporadicky, přesto i oni mohli několikrát skórovat. Do největší šance se po zaváhání hostující obrany dostal Matuschka, na brankáře ale nevyzrál. Druhá třetina tak branku nepřinesla.

V úvodu závěrečné části byl blízko kontaktního gólu Jiříček, ale z protiútoku skórovali hosté. Čejkovičtí se poté ještě prosadili ve 49. a 55. minutě a rázem vedli 6:1. V 59. minutě pak udeřili i domácí, když se pěkně uvolnil Jiříčček a střelou mezi betony stanovil celkem přijatelné skóre 2:6.