1. liga AHbK skupina "B" 2013/2014 - 3. kolo

05.10.2013 13:00 Rapid-Regina - HBC PLAV "B"

Výsledek 1 : 5
Třetiny 0:0 0:2 1:3
Střely na branku 30:42 (9:12;7:17;14:13) Zásahy brankářů 37:29 (12:9;15:7;10:13)

19 VAZDA Radek 1   4   -

Utkání 3. kola, ve kterém hokejbalisté plavského "béčka" nastoupili proti mužstvu Rapid-Stoupa, přineslo pro plavské hráče několik premiér. V obnovených premiérách po několika letech nastoupili Lukáš Kocourek s Ondřejem Fendekem a k prvnímu utkání v dresu HBC Plav nastoupil syn zakladatele plavského hokejbalu Pavla Bárty Jan.

A byl to právě Jan Bárta, který měl první velkou šanci. Ve 4. minutě při přesilové hře ale domácího brankáře nepřekonal. Plavští se poté dostali i do několika dalších šancí, brankář Schmied ale čaroval a držel čísté konto. Zuby si na něm vylámali jak Kopic, tak Bárta i Jiříček. Ve druhé polovině úvodní části zvedli hlavu domácí a blízko gólu byli v 18. minutě, kdy Ridvan rozezvučel brankovou konstrukci a reklamoval gól, dle názoru rozhodčích ale mířil pouze do horní tyčky.

Hned v úvodu druhé části vyslal Kopic do sóla Bártu, ten provedl povedený blafák, ale z těžkého úhlu trefil pouze tyčku. Tento moment jakoby určil ráz celé druhé části. Plavští si vypracovali řadu střeleckých příležitostí, ale brankář Schmied byl stále neprůstřelný. Rapid-Stoupa hrozil pouze z ojedinělých protiútoků, ale i ty byly nebezpečné, a tak musel být ve střehu i brankář Pivec hájící plavskou branku. Prvního gólu jsme se nakonec přece jenom dočkali. Stalo se tak ve 38. minutě, kdy Kopic naznačil střelu a nepříliš povedenou přihrávkou, která letěla vzduchem, trefil Bártovu hůl, od které se míček odrazil do prázdné branky. Vzápětí mohli domácí vyrovnat, Pivec ale situaci zachránil, nicméně obnovil si zranění kolene, a tak se musel začít rozcvičovat náhradní brankář Beneš. V závěrečné minutě druhé části pak přišel druhý plavký gól. Postaral se o něj opět Bárta, který zachytil soupeřovu rozehrávku a poté z levého křídla zamířil přesně do horního růžku domácí branky.

Do závěrečné třetiny nahradil zraněného Pivce Beneš a domácí ho přivítali obrovskou šancí, při které si Beneš připsal hned 3 zákroky a nevěděl, kde mu hlava stojí. Poté zase otěže hry převzali plavští a ve 45. minutě předvedli pěkné přečíslení tři na dva, které nakonec přesnou střelou zakončil až ten čtvrtý vzadu, jímž byl Kocourek. Tříbrankový náskok přece jen přinesl na plavské hokejky více klidu a nakonec jsme se dočkali i dalších branek. V 53. minutě využil dobrého Bártovo forčekingu Kopic a v 57. minutě zvýšil na 5:0 střelou od modré Vazda. Hosté vzápětí sice snížili poté, co Beneš první střelu sice vyrazil, ale na dorážku už byl krátký, na vítězství plavských hokejbalistů to ale nemohlo nic změnit.