Play off I. ligy AHbK 2012 - 1. čtvrtfinále

11.03.2012 13:30 HBC Zavadilka-Čakov - HBC PLAV "B"

Výsledek 0 : 4
Třetiny 0:1 0:2 0:1
Střely na branku 22:42 (3:16;11:13;8:13) Zásahy brankářů 38:22 (15:3;11:11;12:8)

12 STEHLÍK David     3   -

Čtvrtfinále play off I. ligy AHbK svedlo dohromady hokejbalisty plavského "béčka" a mužstva Zavadilka-Čakov. Došlo tak k repríze posledního utkání základní části s tím rozdílem, že se tentokrát hrálo v Čejkovicích a že Zavadilka nastoupila v daleko kompletnějším složení než v obou vzájemných utkáních základní části.

Uvod utkání patřil plavským hokejbalistům, k čemuž jim pomohly i dvě po sobě jdoucí přesilové hry. Přestože hosté pálili jak u Verdunu, na skóre se to neprojevilo. I v dalších minutách se hra odehrávala převážně před brankou Zavadilky, urostlí domácí obránci ale život hostujícím útočníkům statečně ztrpčovali. Domácí brankář nakonec odolával až do 15. minuty, kdy první Vazdovu střelu vyrazil pouze před sebe, Vazda se dostal i k dorážce a otevřel skóre.

Na začátku druhé třetiny přišly krátce po sobě dva plavské údery. Nejprve si Vazda dvakrát narazil míček o domácí obránce, poté jej posunul na Jiříčka a ten přízemní střelou na bližší tyč zvýšil na 2:0. O dvě minuty později zabojovali v útočném pásmu Kopic s Matuschkou, z čehož nakonec Kopic vytěžil třetí branku hostí, když zamířil prakticky do stejného místa jako předtím Jiříček. Poté vystrčili růžky i domácí, plavská obrana ale pracovala spolehlivě a navíc měla za svými zády jistého Beneše, takže se ukazatel skóre ve druhé třetině už nepohnul.

V závěrečné části hosté hru víceméně kontrolovali a i nadále měli více ze hry. Domácí se samozřejmě také snažili, v 50. minutě ale pustili do brejku Jiříčka, který nic nevymýšlel a přízemní střelou zamířil přesně k tyčce. Domácí se mohli dočkat alespoň čestného gólu minutu a půl před koncem, kdy sice dopravili míček za brankovou čáru, stalo se tak ale po kopnutí, takže rozhodčí gól neuznali. Plavští tak zahájili play off vítězstvím s čistým kontem.