I. liga AHbK 2011/2012 - 17. kolo

21.01.2012 09:15 SK Včelná - HBC PLAV "B"

Výsledek 4 : 2
Třetiny 2:1 1:0 1:1
Střely na branku 32:37 (13:11;12:11;7:15) Zásahy brankářů 35:28 (10:11;11:11;14:6)

14 SOKOLÍK Miroslav     -2

V dalším utkání I. ligy nastoupili hokejbalisté plavského "B" mužstva proti Včelné a stejně jako před týdnem se jim utkání vůbec nepovedlo.

Domácí zahrozili hned v první minutě, chybu v plavské rozehrávce ale potrestat nedokázali. Ve 4. minutě poprvé zaútočili i plavští, střela P. Táchy se ale od brankáře Nejedlého odrazila až do středního pásma a do přečíslení šli domácí. Napoprvé sice neupěli, v pokračují akci se ale jeden z domácích útočníků dokázal uvolnit a střelou pod horní tyčku otevřel skóre. V 8. minutě přišlo vyrovnání poté, co se domácí obranou prokličkoval Jiříček a blafákem překonal brankáře Nejedlého. Ve 14. minutě ztratili plavští míček ve středním pásmu a přečíslení dva na jednoho domácí využili. Po první třetině tak vedli 2:1.

Druhá třetina nabídla podobný obrázek jako třetina úvodní. Plavští působili poněkud zakřiknutým dojmem a tak měli více ze hry bojovnější a pohyblivější hokejbalisté Včelné. Přesto mohli hosté několikrát vyrovnat, to by ale museli mít přesnější mušku. V závěrečné minutě se navíc projevilo otřepané nedáš-dostaneš. Na jedné straně přihrával Sokolík do vyložené šance Matuschkovi, přihrál mu ale na paty, z čehož pramenil brejk domácích a třetí gól v Pivcově síti pouhou vteřinu před koncem třetiny.

Do závěrečné části hosté přeskupili útočné dvojice a hned v její první minutě snížili, když dobře sehráli ponechanou výhodu při signalizovaném trestu, byť jim ke gólu pomohla teč domácího obránce. Plavští rázem ožili a jejich hra konečně začala vypadat jako hokejbal. Domácí ovšem pozorně bránili a šance, do kterých se hosté dostali, pochytal pozorný Nejedlý. Snahu o vyrovnání nakonec utnulo necelé 2 minuty před koncem vyloučení F. Stehlíka. Domácí přesilovku velmi rychle využili a vedení 4:2 udrželi i v závěrečné plavské power play, při které míček několikrát poskakoval v domácím brankovišti, plavským hráčům ale skórovat zřejmě nebylo souzeno a připsali si tak druhou porážku v řadě, tentokrát 2:4.