I. liga AHbK 2011/2012 - 15. kolo

08.01.2012 10:30 HC Samson - HBC PLAV "B"

Výsledek 3 : 4
Třetiny 0:0 0:2 3:2
Střely na branku 33:42 (12:13;6:15;15:14) Zásahy brankářů 38:30 (13:12;13:6;12:12)

14 SOKOLÍK Miroslav     0

V prvním utkání roku 2012 nastoupilo plavské "béčko" proti Samsonu a sehrálo s ním velmi dramatický duel.

Měsíční přestávka se na plavských hráčích podepsala více než dost, a tak lehkost, se kterou na podzim překonávali soupeřovy obrany, byla ta tam. V první třetině jsme byli svědky bojovného utkání s řadou nepřesností. Přesto byla k vidění řada šancí, koncovka ale byla slabinou obou mužstev, takže jsme se gólu nedočkali.

Ve druhé části plavští přidali a ve 24. minutě se dostali do vedení. Autorem branky byl Kopic, který z levé strany zamířil přesně do protějšího horního růžku. Druhý gól vstřelil ve 33. minutě Jiříček, když našel skulinku mezi betony brankáře Obložinského. Plavští si vypracovali i spoustu dalších vyložených šancí, brankář Obložinský ale čaroval, takže se na skóre nic nezměnilo.

Ve 42. minutě se po důrazné dorážce dočkali gólu i domácí a rázem ožili. Jejich snahu ale utnuli brankami ve 47. a 49. minutě Matuschka a Jiříček a zdálo se, že o vítězi bude rozhodnuto. V 53. minutě se ale projevilo otřepané nedáš - dostaneš a Samson snížil. A když v 58. minutě Samson potrestal plavskou chybu v rozehrávce, bylo rázem zaděláno na drama. Závěrečnému náporu domácích ale plavští nakonec odolali a do nového roku tedy vstoupili vítězstvím 4:3.