Play off I. ligy AHbK 2012 - 2. semifinále

25.03.2012 12:00 HBC PLAV "B" - HBC Křenovice

Výsledek 5 : 3
Třetiny 1:2 2:0 2:1
Střely na branku 42:36 (14:16;14:5;14:15) Zásahy brankářů 33:37 (14:13;5:12;14:12)

12 STEHLÍK David     -2   -

I odvetné utkání semifinále play off I. ligy AHbK přineslo velmi dramatický souboj.

První třetina přinesla podobný obrázek jako v prvním utkání. Plavští hráli v úvodu přesilovku, skórovat se jim ale nepodařilo a tak těsně po jejím skončení udeřili hosté, kteří obkroužili Benešovu branku a ten si nahození srazil do vlastní sítě. Vyrovnání přišlo v 6. minutě. To T. Lonsmín zabojoval za brankou, našel před ní Novotného, jehož bekhend zamířil přesně. V 15. minutě hosté ve středním pásmu zachytili křížnou přihrávku domácích, vyrazili do rozhozené plavské obrany a tvrdou střelou nad Benešovu lapačku opět získali vedení.

Druhá třetina patřila domácím. Ti se také záhy dočkali vyrovnání, o které se postaral důrazný Matuschka. Ve 30. minutě přišla druhá plavská přesilovka, tu ukončil přesnou střelou Novotný a domácí vedli. K vidění byla i řada dalších šancí, hostující brankář ale odolal a protože ani několik závarů před Benešem brankou neskončilo, vedli domácí stále 3:2.

Do závěrečné části vstoupili náporem Křenovice. Několik jejich šancí zlikvidoval pozorný Beneš, ale ve 43. minutě před ním zůstal soupeřův útočník naprosto osamocen a střelou k tyčce vyrovnal. Poté se hra opticky vyrovnala a obě mužstva se snažila strhnout vedení na svou stranu, i když remíza stačila k postupu domácím. Do velké šance se dostal v 51. minutě T. Lonsmín, trefil ale pouze přesunujícího se brankáře. Vzápětí se do samostatného nájezdu dostali hosté, Beneš ale své spoluhráče podržel. Rozhodnutí nakonec přišlo v 54. minutě. To se od mantinelu uvolnil hbitý T. Lonsmín a přízemní střelou na bližší tyčku strhnul vedení na stranu domácích. Hosté se ale nehodlali vzdát a minutu a půl před koncem odvolali brankáře. Domácím se ale hned z buly podařilo vyhodit, míček nejrychleji doběhl rychlík T. Lonsmín a střelou do opuštěné branky plavské vítězství a postup do finále zpečetil.