Play off I. ligy AHbK 2012 - 1. finále

31.03.2012 13:00 HBC PLAV "B" - HC Čejkovice "B"

Výsledek 4 : 1
Třetiny 2:0 2:0 0:1
Střely na branku 37:31 (10:10;17:4;10:17) Zásahy brankářů 30:33 (10:8;4:15;16:10)

12 STEHLÍK David   1 4   -

Do finále play off I. ligy AHbK se probojovala dvě nejlepší mužstva po základní části HBC Plav "B" a HC Čejkovice "B".

V první třetině měli mírně navrch hokejbalisté z Plava, do šancí se ale dostávali dost obtížně. Přesto se k několika nebezpečným střelám dostal Jiříček, na hostujícího brankáře Truhláře ale nevyzrál. Co se nepovedlo jemu, podařilo se v 16. minutě Z .Táchovi, který s míčkem vykroužil zpoza branky a zamířil přesně nad Truhlářovu lapačku. V 19. minutě nahazoval míček na branku Jiříček a ten se zastavil až v síti. Domácí tak první třetinu zvládli velmi dobře a získali v ní dvoubrankové vedení.

I druhá část patřila domácím a hra se tak převážně odehrávala v hostujícím obranném pásmu. Plavská převaha také záhy přinesla ovoce poté, co se přesným švihem do pravého horního rohu trefil Jiříček. Ten byl při chuti, ve 38. minutě unikl po pravém křídle a úspěšným blafákem zvýšil na 4:0.

Hosté se ale nehodlali vzdát, ve třetí třetině přidali a rázem bylo rušno i před domácím brankářem Pivcem. Ten ale působil jistým dojmem a ve spolupráci s pozornou domácí obranou držel čejkovické střelce na uzdě. Domácí hrozili z rychlých brejků, ale Jiříčka zpacifikoval hostující brankář a Matuschka a P. Tácha mířili vedle. Těsně po šanci P. Táchy se pak projevilo otřepané nedáš - dostaneš a hosté přesnou přízemní střelou snížili. Domácí ale žádné drama nepřipustili, závěr utkání si pohlídali a získali tak před zítřejší odvetou cenné vítězství.