5 SRBENÝ Tomáš     -4   - 9 TÁCHA Matěj     -2
18 LONSMÍN Pavel     2   - 10 TÁCHA Jan 1   -3
19 PÁVEK Karel 1 2 3   - 99 TÁCHA Zdeněk   1 3
68 POSTL Josef     -2   -

V závěrečném kole základní části Extraligy AHbK přivítali plavští hokejbalisté tradičního rivala z Čejkovic. Přestože ani jednomu z mužstev už v podstatě o nic nešlo, viděli jsme kvalitní a velmi dramatický duel.

Začátek utkání se více vydařil hostujícím hokejbalistům, kteří přestáli úvodní domácí pokus o nápor a ze své první příležitosti udeřili, když dostatek prostoru v útočném pásmu dostal P. Plášil a z poměreně ostrého úhlu propálil Beneše. Velkou efektivitu prokázali hosté v 10. minutě, kdy se po vhazování v útočném pásmu a poněkud nepřehledné situaci tvrdou střelou prosadil opět P. Plášil. Domácí se ale nevzdávali a dočkali se o 4 minuty později. Stalo se tak rovněž po vhazování v útočném pásmu, úspěšným střelcem byl Pávek.

Druhá třetina patřila domácím hráčům, kteří si vytvořili poměrně slušný tlak, na skóre se to ale neprojevilo. K plavskému tlaku dopomohly i dvě přesilové hry, domácí z nich ale vytěžili pouze tyčku, kterou nastřelil Postl. V řadě dalších příležitostí měli domácí vychýlenou mušku a pokud přece jen branku trefili, narazili na pozorného čejkovického brankáře.

V úvodu závěrečné části několikrát zazlobili hosté a jejich zvýšená aktivita poměrně rychle přinesla ovoce. Ve 43. minutě se zblokovaná střela odrazila přesně na hůl R. Plášila, který pohodlně zvýšil na 3:1 pro hosty. Domácí ale bojovali dál a dočkali se ve 48. minutě, kdy si čejkovický brankář srazil nahození před branku do vlastní sítě. V 54. minutě opět hosté odskočili na dvoubrankový rozdíl, když rozebrali domácí obranu a zakončovali do úplně prázdné branky. Plavští ale nehodili flintu do žita a v závěru vsadili vše na jednu kartu. Hra bez brankáře přinesla kontaktní gól, o který se v čase 59:23 postaral J. Tácha. Vzápětí přišla další šance domácích, při které hosté úmyslně posunuli branku a rozhodčí za zdržování hry nařídili trestné střílení. Z. Tácha ale na čejkovického brankáře nevyzrál a protože závěrečnou šanci hostujících hráčů proti prázdné brance zlikvidoval téměř brankářským zákrokem Bartizal, na skóre se už nic nezměnilo. Plavští tak svému soupeří podlehli 3:4.