3 BENEŠ Ondřej 60 26 2 92,9   7 BARTIZAL Martin   2 -1 2
5 SRBENÝ Tomáš     -1   - 10 TÁCHA Jan 1   -1
18 LONSMÍN Pavel 1 1 5   - 99 TÁCHA Zdeněk 2 3 5
19 PÁVEK Karel   3 5   -
B TÁCHA Pavel     -1   -

V úvodním utkání nového ročníku Extraligy AHbK nastoupil HBC Plav se značně omlazeným útokem proti TSTV.

Začátek utkání přinesl svižný hokejbal, ve kterém poměrně dlouho dominovaly obrany. O něco aktivnější byli domácí a po zásluze se také po přesné střele M. Táchy v 9. minutě dočkali vedení. Druhou branku přidali plavští v 18. minutě, když se po Pávkově přihrávce prosadil Z. Tácha.

Do druhé části vlétli domácí jako blesk. Z. Tácha našel dlouhým pasem rozběhnutého P. Lonsmína, ten nakonec obkroužil branku a naservíroval míček M. Táchovi, který měl před odkrytou brankou snadnou úlohu. Ve 24. minutě přišla první přesilovka utkání a plavští s ní naložili ukázkově. Po rychlé kombinaci a přihrávce napříč útočným pásmem zvýšil Z. Tácha na 4:0. Výbornou sedmiminutovku domácích pak korunoval v 27. minutě J. Tácha pátým plavským gólem. Ve 30. minutě plavští poněkud zaváhali na své obranné modré, hosté snížili a poněkud ožili. Beneše ale ohrožovali víceméně střelami z dálky a s těmi si plavský brankář bez problémů poradil.

V úvodu závěrečné sice hosté snížili na rozdíl třech branek, utkání ale jinak kontrolovali domácí. Ve 47. minutě vyhrál Z. Tácha buly v útočném pásmu a P. Lonsmín zvýšil na 6:2. Několik dalších šancí poté zůstalo nevyužito, a tak poslední slovo nakonec patřilo M. Táchovi, který se v 54. minutě z prostoru mezi kruhy trefil přesně do levého horního růžku Havlovy branky a stanovil konečné skóre 7:2.