Semifinále play off I. ligy AHbK 2010/2011 - 2. utkání

03.04.2011 11:15 HBC PLAV "B" - HC Hurican

Výsledek 5 : 3
Třetiny 3:0 1:0 1:3
Střely na branku 39:32 (18:12;13:2;8:18) Zásahy brankářů 29:34 (12:15;2:12;15:7)

14 SOKOLÍK Miroslav 1   3    -

K odvetnému semifinálovému utkání nastoupili plavští ve stejné sestavě jako v prvním utkání, Hurican ale sestavu doplnil o několik tváří, které se prvního souboje nezúčastnily.

Nebylo mu to ale příliš platné, protože domácí začali ve velkém stylu. Ve 3. minutě vyrazil s velkým důrazem do branky Sokolík a udělal dobře, protože se k němu odrazila Jiříčkova střela, kterou hostující brankář neudržel a Sokolík tedy otevřel skóre. V 10. minutě plavští předvedli dlouhotrvající zámek, P. Tácha ani Kopic sice ještě neuspěli, odraženého míčku se ale chopil Matuschka, vykroužil s ním z rohu hřiště a zamířil přesně. Ve 14. minutě přišla první domácí přesilovka, na jejímž konci prostřelil hostujícího brankáře P. Tácha a plavští tak rázem vedli 3:0.

I druhá třetina patřila hokejbalistům z Plava. Ti svého soupeře i nadále přehrávali, podařilo se jim ale přidat pouze jeden gól, o který se postaral pohotovou dorážkou Fendek.

Když v úvodu třetí části zamířil přesně Jiříček a zvýšil na 5:0, zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Hosté se ale nehodlali vzdát. Povzbudila je situace ze 49. minuty, kdy unikajícího Arnolda domácí obrana zastavila jen za cenu faulu a nařízené trestné střílení sám postižený proměnil. Hosté ožili, v 52. minutě při přesilovce neudržel Pivec střelu od modré a dobíhající útočník pohodlně snížil na 5:2. Domácí byli poněkud zaskočeni a Hurican je vzápětí potrestal třetím gólem v Pivcově síti. Další zdramatizování ale plavští nepřipustili a tak se mohou radovat z postupu do finálových bojů, kde se střetnou s mužstvem Rapid-Regina.