18 LONSMÍN Pavel 1   6   - 97 ŠÍVR Jan 2 4 7
19 PÁVEK Karel   1 6 2 - 99 TÁCHA Zdeněk 3 3 6
68 POSTL Josef  2 4 6 4 -
B TÁCHA Pavel  1   7   -

V netradičním čase v úterý 17. března 2009 se HBC Plav utkal s AVASem. Plavští totiž vyhověli žádosti svého soupeře a přeložili utkání, které se původně mělo odehrát v sobotu 14. března. A protože se kvapem blíží konec základní části a o víkendu nebyl vhodný termín k dispozici, uskutečnilo se utkání ve všední den večer pod umělým osvětlením. Jednalo se tedy o historicky první mistrovské utkání v AHbK odehrané pod umělým osvětlením.

Po oboustranně neurovnaném úvodu udeřili ve 4. minutě domácí poté, co Táchova střela proklouzla pod betonem hostujícího brankáře. Hosté poté vzdorovali až do 11. minuty, kdy zvýšil na 2:0 P. Tácha. Tento gól odstartoval poměrně slušný brankostroj. Hned o minutu později mířil přesně Trněný a v 15. minutě zvyšoval Postl už na 4:0. Plavské hráče poté přibrzdilo Postlovo vyloučení a střela AVASu od modré, po které Benešova lapačka švihla marně. Rychlou odpověď si ale připravil Z. Tácha. Jeho první střelu, která se odrazila buď od tyčky nebo od vnitřní konstrukce branky, rozhodčí jako gól ještě neposoudili, proti střele 2 vteřiny před koncem první třetiny už ale nikdo nic namítat nemohl, a tak první třetina skončila výsledkem 5:1.

I ve druhé části pokračovala převaha plavských hokejbalistů a skóre i nadále narůstalo. Ve 23. minutě využil přesilovku Postl a domácí vedli 6:1. Domácí poté několik vyložených šancí zahodili a ujala se tak až opakovaná Kopicova dorážka ve 28. minutě. O čtyři minuty později pronikal dravý Šívr, nezastavil ho ani soupeřův faul a domácí vedli 8:1. Ve 35. minutě přišel dvakrát ke slovu Trněný a bylo to 10:1. Zejména jeho výstavní střela bez přípravy z poměrně ostrého úhlu stála za to. O tom, že hosté směrem dopředu příliš nebezpeční nebyli, svědčí počet střel, který byl po dvou třetinách 29:9.

Hned v úvodu závěrečné třetiny vypálil od modré Lonsmín a zvýšil na 11:1. Poté několikrát zahrozil i AVAS, a tak si několik zákroků na své konto připsal i Beneš v plavské brance. Góly ale padaly výhradně na straně druhé. Po několika neproměněných šancích našel Kopic před brankou osamoceného Z. Táchu a ten bez problémů vstřelil svůj třetí gól v utkání. Poté přišlo na řadu několik vyloučení a hra 3 na 3. Ta zjevně více vyhovovala domácím. Hosté totálně rezignovali na únik rychlonohé dvojice Šívr - Trněný a ta tedy mohla brankáře AVASu řádně "vykoupat". O poslední gól se v 58. minutě postaral svým čtvrtým přesným zásahem Trněný. Domácí tak v premiéře pod umělým osvětlením zvítězili jednoznačně 14:1.