Extraliga AHbK 2008/2009 - čtvrtfinále play off - 2. utkání

12.04.2009 14:30 HBC PLAV - TJ Nové Vráto

Výsledek 4 : 6
Třetiny 1:1 1:2 2:3
Prodloužení 0:0 Samostatné nájezdy 0:2
Střely na branku 40:28 (15:7;8:12;11:6;6:3) Zásahy brankářů 21:36 (6:14;10:7;3:9;2:6)

B TÁCHA Pavel 1   1

Ve čtvrtfinálové odvetě sehrál HBC Plav s Novým Vrátem neuvěřitelně dramatickou bitvu. Ta měla pro plavské hokejbalisty nakonec hořkou příchuť, neboť po samostatných nájezdech do dalších bojů nepostupují.

Stejně jako v prvním utkání se jako první radovalo Nové Vráto a stejně jako v prvním utkání se tak stalo v 6. minutě. Frydrych si obhodil Postla a přestože ho při tom zasáhl holí do hlavy, rozhodčí nechali pokračovat ve hře, hostující kanonýr navíc trefil míček ze vzduchu a bylo to 0:1. Domácí odpověděli náporem a v 16. minutě se dočkali vyrovnání poté, co Z. Tácha našel mezi kruhy Postla a ten prostřelil Dobrovolného.

V úvodu 2. třetiny zamířil přesně k tyčce Kopic a domácí vedli. Jejich vedení mohl poté navýšit Z. Tácha, Postl, Říha i Lonsmín, jejich střely ale buď postrádaly přesnost nebo končily na výborně chytajícím Dobrovolném. Hosté tyto šance tedy přečkali bez úhony a vycítili šanci. Vysunuli forčeking, zvýšili agresivitu a asfalt začal hořet i před Benešem. Ten odolával do 36. minuty, kdy se míček zpoza branky vykutálel o osamocenému Čadovi a ten neměl problém trefit odkrytou branku. To ale nebylo vše. V poslední minutě nedokázali domácí dostat míček z vlastního obranného pásma a následný zmatek skončil třetím gólem v Benešově síti.

Závěrečná třetina začala pro domácí stejně špatně jako skončila část druhá. Ve 42. minutě poskakoval míček po brankové čáře a přestože je brankář Beneš stále přesvědčen, že ji nepřekročil, byla situace posouzena jako čtvrtý gól Nového Vráta. Aby toho nebylo málo, přišla chyba domácích ve středním pásmu a hosté samostatný nájezd proměnili. Domácí se ale nehodlali vzdát. Za vyčerpaného Postla naskočil do hry pátý obránce P. Tácha, naběhl si na Kopicovu přihrávku zpoza branky a svůj první kontakt s míčkem přetavil ve třetí plavský gól. Radost domácích ale měla jepičí život. O minutu později totiž přišla střela od modré a hosté vedli znovu o 3 branky. Zdálo se tedy že utkání hrané oboustranně v obrovském nasazení spěje do prodloužení. Šanci na to, aby se nekonalo, dal ještě domácím v 54. minutě Pávek. Plavští to tedy ještě zkusili, poslední 2 minuty odehráli bez brankáře, výraznější šanci si ale nevytvořili.

Na řadu tak přišlo prodloužení. To začalo více než infarktově. V jeho 2. minutě mohl poslat domácí do semifinále Kopic. Jeho první střelu ale zázračně zlikvidoval Dobrovolný a dorážka stejného hráče skončila na tyčce. Vzápětí tak málem uhodilo na straně  druhé, i Beneš měl ale tyčky postavené dobře. V další části prodloužení měli jednoznačně navrch domácí, když ale Z. Tácha mířil těsně vedle, bylo zřejmé, že se dočkáme samostatných nájezdů.

V nich nedokázali skórovat Šívr, Z. Tácha, Kopic ani Postl, a protože hosté dvakrát Beneše překonali, mohou se radovat z postupu do semifinále. Pro plavské hokejbalisty tak sezóna předčasně skončila.