5 SRBENÝ Tomáš 2   2   - 20 KOPIC Petr   1 0
18 LONSMÍN Pavel 1 1 0   - 97 ŠÍVR Jan 1 1 1
19 PÁVEK Karel 2 1 0 4 - 99 TÁCHA Zdeněk 1 3 3 2
68 POSTL Josef     3 2 - B TÁCHA Jan     0

K prvnímu čtvrtfinálovému utkání odcestoval HBC Plav do Čejkovic, aby se střetnul s "objevem" druhé části sezóny Novým Vrátem.

Úvodní pětiminutovka patřila zkušenějším hostům, ti si ale větší šanci nevytvořili. Po propadnutí plavských hráčů ve středním pásmu tak uhodilo na straně druhé. O dvě minuty později přišla první plavská přesilovka, ve které narazil Kopic míček Pávkovi a po jeho střele od modré bylo vyrovnáno. Hned vzápětí vypálil z uctivé vzdálenosti Šívr a míček skončil za překvapeným Dobrovolným podruhé. V 15. minutě přišlo další zaváhání hostující obrany a důrazný Frydrych vyrovnal. Domácí radost ale trvala pouhou minutu. To si na Táchovu přihrávku z rohu hřiště naběhl Srbený a nekompromisní dělovkou strhl vedení zpět na stranu hostujícího mužstva. Oba aktéři třetí plavské branky si v závěrečné minutě úvodní části svou akci zopakovali, což znamenalo, že úvodní část skončila poměrně divokým skóre 2:4.

Ve druhé třetině se hra poněkud uklidnila. Obě mužstva myslela více než na útok na obranu, a tak šancí poněkud ubylo. Domácí nedokázali v rozmezí 25. a 29. minuty využít ani 2 po sobě jdoucí přesilové hry, při kterých nejenže Beneše ani příliš neohrozili, ale naopak sami inkasovali poté, co se přesnou střelou prosadil Pávek.

Do závěrečné části vstupovala obě mužstva oslabená o jednoho hráče a tento stav více vyhovoval hokejbalistům z Plava. Ti se totiž hned po několika odehraných sekundách dočkali svého šestého gólu. Byl připsán Z. Táchovi, ale ve skutečnosti si míček odražený od zadního mantinelu srazil do sítě dezorientovaný brankář Dobrovolný. Hra 3 na 3 svědčila hostům i ve 46. minutě. To unikající Šívr našel nabíhajícího Lonsmína a hosté vedli 7:2. Domácím se nakonec podařilo snížit také při nestandardním počtu hráčů, v 53. minutě skóroval Frydrych ve vlastním oslabení. Závěr utkání si ale hosté pohlídali a připsali si tak cenné vítězství.