5 SRBENÝ Tomáš   1 1   - 97 ŠÍVR Jan 4   4
18 LONSMÍN Pavel 1   4   - 99 TÁCHA Zdeněk 1 2 1 6
19 PÁVEK Karel   3 4   -
68 POSTL Josef     2   -

V neděli 15. března odcestoval HBC Plav na Dobrou Vodu, kde se uskutečnila dohrávka 17. kola Extraligy AHbK. Původní termín tohoto utkání byl totiž změněn kvůli sněhové kalamitě.

Úvodní třetina přinesla poměrně divokou přestřelku. Plavští začali náporem, ze kterého ale nic nevytěžili, a tak se v 6. minutě po střele mezi Benešovy betony radovali domácí. Hosté odpověděli na přelomu 12. a 13. minuty. Nejprve se individuálně prosadil Šívr a vzápětí protlačil míček pod betony brankáře Hlaváčka po samostatném nájezdu Lonsmín. Když v 16. minutě zvýšil na 3:1 pro hosty Šívr, zdálo se, že utkání bude mít jednoznačný průběh. Stačila ale dvě plavská zaváhání a bylo vyrovnáno. V 17. minutě využili domácí přesilovku a o minutu později Beneš vyrazil nahozený míček pouze před sebe a Nekola vyrovnal.

Ve druhé třetině postupně získávali převahu hosté z Plava, i nadále se ale občas dopouštěli zkratů v obraně, a tak domácí i nadále cítili šanci. Plavským hráčům se podařilo ve 29. minutě strhnout vedení opět na svou stranu. Postaral se o to svým třetím gólem v utkání Šívr. Ve 33. minutě vymíchal domácího brankáře Hlaváčka Tácha a zvýšil na 5:3 pro hosty, nicméně vzápětí přišla série chyb a zmatků před Benešem a domácí opět snížili. Na hřišti se poté začínalo čím dál více jiskřit, k čemuž přispěli i nepřesní rozhodčí, kteří pustili několik zákroků na hranici nebo spíš za hranicí pravidel. Vyústěním nervozity byla šarvátka ve 36. minutě, po které rozhodčí rozdali na každé straně 6 trestných minut. Hra 3 na 3 více vyhovovala hráčům z Plava, kteří brankami Šívra a Trněného utkání definitivně zlomili ve svůj prospěch.

V závěrečné třetině hosté své vedení kontrolovali a přidali navíc další dvě branky. O obě se prostaral Kopic, který nejprve ve 48. minutě využil Táchovu přihrávku před branku a v 53. minutě proměnil samostatný nájezd. Kdo ale očekával poklidný závěr, mýlil se. Domácí totiž i nadále hráli velmi agresivně a občas to vypadalo, že si pletou své hokejky s mačetami. Vše vyvrcholilo necelou minutu před koncem, kdy Nekola naprosto nesmyslně sekl unikajícího Trněného zezadu pod koleno a Trněný ze hřiště odkulhal až za pomoci spoluhráčů. Poté se ještě stihl poprat Tácha s Maškem. Na skóre se ale už nic nezměnilo, takže v nepříliš pohledném nervózním utkání plavští zvítězili 9:4.