5 SRBENÝ Tomáš     0   - 97 ŠÍVR Jan 1   1
18 LONSMÍN Pavel     1   - 99 TÁCHA Zdeněk   2 1
19 PÁVEK Karel  1   1   -
B STEHLÍK David     0   -

I druhé utkání roku 2009 odehráli plavští na hřišti soupeře. Tentokrát zavítali na Dobrou Vodu, kde se utkali s Pekárenskou, tedy se soupeřem, na jehož hřišti se jim dlouhodobě nedaří a kde navíc v předchozích dvou letech přišli díky disciplinárním trestům na poměrně dlouhou dobu o obránce Novotného a R. Šívra. Protože ještě nemohl nastoupit zraněný obránce Postl a protože Trněný měl fotbalové povinnosti v českobudějovickém Dynamu, odbyl si premiéru v plavském "áčku" David Stehlík.

Už od úvodního buly bylo zřejmé, jakým směrem se bude utkání ubírat. Domácí vsadili vše na úpornou defenzívu podpořenou výborným brankářem M. Havlínem, a tak se útočně naladění hosté prosazovali jen hodně těžce. Premiérový gól v dobré šanci nevstřelil Stehlík a tváří v tvář Havlínovi selhali i jindy osvědčení střelci Říha a Tácha. No a jak už to bývá, přišel trest. V 16. minutě se do víceméně ojedinělého brejku dostal Lojka a střelou do levého horního růžku nedal Benešovi šanci. Aby toho nebylo málo, přišla 19. minuta a zmatek před Benešovou brankou, který ukončil S. Havlín druhou brankou Pekárenské.

Ve druhé části plavská převaha ještě zesílila. O tom, že se hrálo prakticky na jednu branku, svědčí počet střel, který byl ve druhé třetině 3:15, a to další řadu plavských střel zblokovali domácí obránci. V největších šancích se zjevili Kopic a Říha, oba dva ale v dobrých pozicích mířili pouze do Havlínovy hrudi. Plavský nápor nakonec přece jen gól přinesl. Postaral se o něj v 36. minutě Šívr, který se natlačil mezi kruhy a našel skulinku mezi betony domácího brankáře.

Hned v první minutě závěrečné třetiny přišel faul domácích, než ale rozhodčí stihli označit viníka a poslat ho na trestnou lavici, rozvlnil síť v poskytnuté výhodě a hře 5 na 4 střelou od modré Pávek a bylo vyrovnáno. V 47. minutě přišel vítězný gól plavského mužstva. Tácha zpoza branky našel před brankou volného Kopice a ten střelou přes Havlínovu lapačku strhl vedení na stranu hostí. Obě mužstva si poté ještě připravila několik šancí, ale na skóre už nic nezměnila ani krátká závěrečná power-play Pekárenské. Plavští tak těžce vybojovali dva cenné body.