Extraliga AHbK 2008/2009 - 12. kolo

10.01.2009 14:15 TJ Nové Vráto - HBC PLAV

Výsledek 5 : 8
Třetiny 0:2 1:4 4:2
Střely na branku 37:48 (10:15;9:17;18:16) Zásahy brankářů 40:32 (13:10;13:8;14:14)

B TÁCHA Pavel   1 3   -

K prvnímu utkání roku 2009 odcestoval HBC Plav do Čejkovic, aby se tam utkal s předposledním mužstvem tabulky Novým Vrátem a přestože se musel obejít hned bez čtyř hráčů základní sestavy, byl favoritem.

Úvod utkání byl mírně pozdržen, neboť se nedostavil ani jeden delegovaný rozhodčí. Nakonec se někdo, kdo byl schopný a ochotný utkání odpískat, našel a tak se mohlo začít. Nová posila Nového Vráta brankář Dobrovolný první plavské šance sice zlikvidoval, přesto už ve 4. minutě poprvé inkasoval poté, co Z. Tácha ze samostatného nájezdu trefil milimetrově přesně pravý horní růžek jeho branky. V 8. minutě se z pravé strany prosmýkl znovu Z. Tácha a pro změnu po zemi zvýšil na 2:0 pro hosty. Za další 2 minuty mnoho nechybělo, aby hlavní postava utkání završila hattrick, míček po jeho střele ale tentokrát skončil pouze na horní tyčce. I na druhé straně byly šance. Domácí se totiž prezentovali velmi rychlým přechodem do útoku a hlavně nebezpečná dvojice Čada - Frydrych zaměstnávala Beneše více než dost. Plavský brankář ale míček za svá záda nepustil.

Hned v úvodu 2. třetiny přišel třetí gól v domácí síti. Byl připsán Pávkovi, který ale dorážel Kopicovu střelu zřejmě do tyčky a odražený míček poslal do sítě pravděpodobně až Z. Tácha. Ten se regulérního hattricku dočkal o 4 minuty později, kdy mířil přesně z pravého křídla. Tácha svou one-man show korunoval hned v dalším střídání poté, co zůstal před Dobrovolným zcela osamocen. Vzápětí přišel po bekhendové střele z mezikruží o čisté konto Beneš. Jeho neprůstřelnost tak trvala úctyhodných 148 minut. V závěru třetiny zakončil přečíslení dva na jednoho Kopic a hosté tak po dvou třetinách vedli přesvědčivě 6:1.

Závěrečná třetina přinesla poněkud divoký hokejbal. Hrálo se "hurá stylem" nahoru - dolů a protože na obranu příliš nemyslelo ani jedno mužstvo, přišli si na své oba brankáři. Beneš odolával do 49. minuty, kdy si nešťastně srazil za svá záda míček odražený od zadního mantinelu. Rychlou odpověď si na druhé straně nepřipravil nikdo jiný než Z. Tácha, který do prázdné branky zakončil přečíslení dva na jednoho. V 54. minutě nechala plavská obrana trestuhodně dorážet Čadu a ten nadvakrát překonal Beneše potřetí. V 57. minutě neproměnil další velkou příležitost smolař J. Tácha, odražený míček ale do sítě poslal Pávek a hosté vedli 8:3. O minutu později ale přišly dvě díry v plavské obraně a dva úspěšné brejky Nového Vráta, které stanovily konečné skóre 5:8.