18 LONSMÍN Pavel   2 4   - 97 ŠÍVR Jan 3 1 4
19 PÁVEK Karel   1 4   - 99 TÁCHA Zdeněk 5 2 10
68 POSTL Josef  3 3 10   -
B TÁCHA Pavel  1   10   -

V 10. kole extraligy se HBC Plav utkal s Alpynischem. Jednoznačné utkání příliš vzruchu nenabídlo.

Hosté se sice zčista jasna dostali v 5. minutě do vedení, jinak se ale prakticky stále hrálo v jejich obranném pásmu. Vyrovnání obstaral hned o 2 minuty později důrazný Kopic a v 11. a 19. minutě přidal obrozený střelec Tácha další dvě plavské branky. Hosté se zmohli na jediný vážnější protiútok, Beneš si ale proti dvěma osamoceným útočníkům poradil a napravil tak zaváhání z 5. minuty.

Ve druhé třetině plavská převaha ještě narostla a narůstat začalo i skóre. Ve 24. minutě zvýšil na 4:1 Šívr a poté přišlo gólově nejbohatější období mezi 28. a 34. minutou, kdy do hostující sítě padlo hned 6 branek. Proti naprosto odevzdanému soupeři se postupně prosadil Říha, Z. Tácha, Šívr, P. Tácha a dvakrát Postl. Téměř všechny góly padly po pěkných kombinacích prakticky do prázdné branky. Ve 37. minutě načal druhou desítku branek Šívr a pár vteřin před koncem druhé části přidal Postl dvanáctý plavský gól.

I v závěrečné třetině pokračovalo plavské "báčko" v obranném pásmu hostujícího mužstva. Hra chvílemi vypadala, jako by domácí hráli přesilovku 5 na 3, přesto skóre už příliš nenarostlo. Skórovat se podařilo pouze Táchovi, který se prosadil hned dvakrát a Říhovi. Další branky nepadly, neboť plavští své akce občas překombinovali a  spoustu šancí také stihl pochytat brankář Švejda, který si chvílemi asi připadal jako na kolotoči. Plavský brankář Beneš se víceméně zahříval pouze tím, že zastavoval vyhazované míčky soupeře, aby se hra nekouskovala častými zakázanými uvolněními. Ostrý zákrok si ale nakonec přece jen připsal, když zlikvidoval Procházkův samostatný nájezd. V nepříliš záživném utkání tak domácí zvítězili jednoznačně 15:1.