Extraliga AHbK 2008/2009 - 4. kolo

11.10.2008 11:45 HBC PLAV - Long Cash

Výsledek 6 : 1
Třetiny 1:0 2:0 3:1
Střely na branku 47:27 (14:7;13:13;20:7) Zásahy brankářů 26:41 (7:13;13:11;6:17)

68 POSTL Josef  1   2   -

K utkání 4. kola Extraligy AHbK nastoupil HBC Plav s cílem odčinit porážku z minulého kola. Soupeřem mu byl jeden z nováčků soutěže Long Cash.

Úvodní minuty patřily spíše hostujícímu mužstvu. Hned v 1. minutě totiž putoval za katr plavský útočník Šívr a hosté svou přesilovku nesehráli vůbec špatně. Beneš v plavské brance ale odolal a tak uhodilo na straně druhé. Ve 4. minutě Pávkovu střelu hostující brankář pouze vyrazil a Říhova dorážka skončila v síti. Domácí pak byli lepším mužstvem, proti soupeřově houževnaté obraně se ale prosadit nedokázali. A protože ani Long Cash nedokázal vyzrát na pozorného Beneše v plavské brance, skončila úvodní třetina hubeným skóre 1:0.

Ani ve druhé části to dlouho nevypadalo na to, že by se skóre mohlo změnit. Více šancí si ale přece jen připravili domácí a tak se vedoucí branky nakonec dočkali. Stalo se tak ve 36. minutě krátce po skončení přesilovky, kdy se v pokračujícím tlaku přesně trefil Postl. Vzápětí soupeřově obraně unikl hbitý Trněný a svůj bekhendový blafák dokázal přetavit ve třetí plavský gól.V závěru třetiny odešel na trestnou lavici Říha a jen skvělý Benešův semafor zabránil hostům ve zkorigování výsledku.

Long Cash se svého gólu nakonec dočkal v pokračování přesilovky v úvodu závěrečné třetiny poté, co domácí zbytečně nevyhodili míček, který měli na hokejce. Další zdramatizování utkání ale plavští nepřipustili. Stav 3:1 nakonec vydržel až do 53. minuty, kdy se z mezikruží přesně trefil Kopic. Vzápětí předvedl rychlost, důraz i přehled Pávek a domácí vedli 5:1. Minutu před koncem navíc domácí využili přesilovku a Šívr stanovil konečné skóre 6:1.