I. liga AHbK 2008/2009 - 14. kolo

24.01.2009 09:15 HBC PLAV "B" - Barnat

Výsledek 3 : 1
Třetiny 2:0 0:1 1:0
Střely na branku 29:38 (13:7;5:17;11:14) Zásahy brankářů 37:26 (7:11;16:5;14:10)

20 KOCOUREK Lukáš     0

Po téměř dvou měsících čekala plavské hokejbalisty utkání na vlastním hřišti. Hokejbalovou sobotu odstartoval duel mezi plavským "béčkem" a Barnatem, který přinesl hokejbal výborné kvality a plavské vítězství 3:1.

Lepší začátek si domácí nemohli přát. Hned v první minutě zamkli soupeře v jeho obranném pásmu a Jiříček střelou z kruhů rozvlnil síť. Tento úspěch je viditelně nabudil, a tak svého soupeře i nadále řádně proháněli. Nezastavil je ani trest za špatné střídání, který přišel v osmé minutě. Naopak, v oslabení unikl Jiříček a blafákem zvýšil na 2:0. Třetí gól mohl vzápětí přidat J. Tácha, rozezvučel ale pouze tyčku.

I úvod druhé třetiny patřil domácím. Jejich nápor ukončila střela P. Táchy, která se odrazila od spojnice tyček a ke slovu se začali dostávat i hosté. Ti viditelně přidali a dokázali plavské hráče přitlačit před Pivcovu branku. Ten odolával do 30. minuty, kdy poprvé a zároveň naposled kapituloval. Právě jemu mohli domácí děkovat, že hosté, kteří byli ve druhé třetině hodně nebezpeční, neotočili skóre ve svůj prospěch.  Domácí se z tlaku dokázali vymanit až v závěru druhé třetiny, kdy si připravili několik šancí z brejků. V největší z nich mířil ve 38. minutě Fendek do tyčky.

Závěrečná část vyzněla lépe pro domácí. Ty uklidnila třetí branka v síti Barnatu, která přišla ve 47. minutě poté, co v přesilové hře prošel středem hřiště Jiříček a předložil míček M. Táchovi, který nezaváhal. Plavští poté hru víceméně kontrolovali, pozorně bránili a hrozili z rychlých protiútoků. Čtvrtý gól ale nepřidali, a tak to v závěru zkusili hosté. Odvolali brankáře, ale výborně chytající Pivec odolal, i když mu v jednom případě pomohla tyčka. V závěrečné půlminutě se ale domácí z tlaku vymanili a mnoho nechybělo, aby své vítězství pojistili gólem do prázdné branky.