I. liga AHbK 2008/2009 - 10. kolo

15.11.2008 09:15 HBC PLAV "B" - Mucky Pup

Výsledek 8 : 3
Třetiny 3:1 2:2 3:0
Střely na branku 43:34 (12:10;14:14;17:10) Zásahy brankářů 31:35 (9:9;12:12;10:14)

20 KOCOUREK Lukáš   1 0

V 10. kole I. ligy přivítalo plavské béčko čtvrtý tým prvoligové tabulky Mucky Pup a sérii bez porážky prodloužilo na úctyhodných 18 utkání.

Úvod utkání příliš vzruchu nenabídl. První šance přišla až v 8. minutě, kdy Vazda rozezněl tyčku soupeřovy branky. O minutu později se už skóre měnilo, Jiříček našel před brankou M. Táchu a ten mířil přesně pod horní tyčku. O dvě minuty později si oba aktéři prvního gólu vyměnili role a Jiříček zvýšil na 2:0. Hosté o sobě poprvé dali vědět v 16. minutě, obrovský závar před svou brankou ale Pivec ustál a z protiútoku naopak udeřilo na opačné straně, když se od modré trefil P. Tácha. V 19. minutě přišel další nápor Mucky Pupu a Srba snížil.

Když tentýž hráč hned v úvodu druhé třetiny snížil na rozdíl jediné branky, vypadalo to, že se bude opakovat scénář z posledního plavského domácího utkání. Drama ale odmítl Jiříček, který v 25. minutě skóroval ve vlastním oslabení. Přesně v polovině zápasu zvýšil Vazda na 5:2. Hosté přišli ke slovu v 37. minutě, to od nich ale bylo vše.

Závěrečná třetina totiž patřila domácím. Uklidňující šestý gól vstřelil ve 45. minutě M. Tácha. Ve 49. minutě využil bleskově přesilovku Novotný a bylo zřejmé, že drama se tentokrát konat nebude. Poslední slovo nakonec patřilo Bartizalovi, který se prosmýkl mezi hostujícími obránci a stanovil konečné skóre 8:3. A protože čejkovické "béčko" podlehlo Regině, znamená to, že se plavští propracovali do čela prvoligové tabulky.