I. liga AHbK 2008/2009 - 8. kolo

15.11.2008 09:15 HBC PLAV "B" - HBC Stoupa

Výsledek 5 : 4
Třetiny 2:1 2:0 1:3
Střely na branku 50:32 (18:12;17:6;15:14) Zásahy brankářů 28:45 (11:16;6:15;11:14)

19 VAZDA Radek   1 0    -

V 8. kole I. ligy přivítali hráči plavského "béčka" na svém hřišti Stoupu a s notnou dávkou štěstí pokračovali ve svém vítězném tažení.

Úvod utkání měli domácí jako z partesu. Už ve 3. minutě obkroužil soupeřovu branku J. Tácha a střelou mezi brankářovy betony otevřel skóre. Než se hosté stačili vzpamatovat, prohrávali už 0:2. V 5. minutě totiž unikl Jiříček a našel skulinu mezi betony poněkud netakticky vybíhajícího brankáře. Další gól ale domácí nepřidali. Stoupa se ze šokujícího úvodu vzpamatoval a vyrovnal hru. V 19. minutě se také dočkal snižujícího gólu poté, co plavská obrana zapomněla za svými zády osamoceného soupeřova útočníka.

Druhá třetina byla herně poměrně vyrovnaná, góly ale stříleli pouze domácí. Ve 23. minutě unikl Jiříček dokonce ve vlastním oslabení a blafákem zvýšil na 3:1. Poté následovala poměrně dlouhá poněkud neurovnaná pasáž, až přišla 38. minuta a pohledná akce domácích, na jejímž konci zamířil pod horní tyčku J. Tácha. Vypadalo to, že o vítězi bude rozhodnuto.

V závěrečné třetině ale přišel tradiční plavský výpadek. Hosté ve 49. minutě snížili a ožili. O 3 minuty později využili přesilovku a než se plavští vzpamatovali, bylo vyrovnáno. Zajímavé je, že všechny tři branky vstřelil jediný hráč hostujícího mužstva. Těžko říct, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby se hosté vyrovnáním poněkud neuspokojili a nezatáhli se zpět do defenzívy. Takto přišli ke slovu znovu domácí a necelé dvě minuty před koncem strhli vedení zpět na svou stranu. Postaral se o to Fendek, který do sítě dotlačil Jiříčkovo nahození. Plavští tedy nakonec zvítězili těsně 5:4.