60. Pávek Z. Tácha 5:6 Přesilovka, power-play

2 BENEŠ Ondřej 60 31 6 83,8   12 ŘÍHA Jakub   1 -1
Čís. Příjmení Jméno G A +/- TM   20 KOPIC Petr   1 -1
5 SRBENÝ Tomáš 1   -1   - 97 ŠÍVR Jan 2   -1
18 LONSMÍN Pavel     -1   - 99 TÁCHA Zdeněk 1 2 -1 2
19 PÁVEK Karel 1 1 -1   -
B NOVOTNÝ Jiří     -1   -

K poslednímu utkání základní části přicestovalo do Plava kvalitní mužstvo Čejkovic. Domácí se museli obejít bez obránce Postla, jehož nahradil Novotný. Přestože ani jednomu mužstvu už o nic nešlo, dal se očekávat kvalitní hokejbal.

Hosté vstoupili do utkání lépe. Plavský brankář Beneš měl od tak úvodního buly daleko více práce než jeho protějšek v brance Čejkovic. Čisté konto dokázal udržet do 10. minuty, kdy jej hosté poprvé překonali. Domácí se vyrovnávací branky dočkali v 16. minutě poté, co Tácha po buly přistrčil míček Srbenému a ten prostřelil brankáře.

Stav 1:1 vydržel až do 30. minuty, to ale neznamená, že by se nebylo na co dívat. Oba týmy předváděli rychlý hokejbal, ve kterém nechyběly ani tvrdé osobní souboje. Nutno ale přiznat, že více ze hry měli hosté a Beneš si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Čejkovičtí se do vedení dostali ve 30. minutě, kdy bratři Plášilové zkušeně potrestali hrubici v plavské rozehrávce. Ve 37. minutě hosté zvýšili na 3:1, když střelu od modré zaclonil Benešovi Lonsmín. Plavští mohli zkorigovat o minutu později, kdy Tácha udělal kličku i brankáři, dostal se ale do těžkého úhlu a zpětnou přihrávku na Kopice už vracející he hosté pokryli.

Domácím se přece jen podařilo snížit ve 43. minutě, kdy přesně zamířil J. Šívr. O 3 minuty později ale celá plavská čtveřice jen trestuhodně sledovala, jak čejkovický útočník natřikrát překonává bezmocného Beneše a hosté tak znovu vedli o 2 branky. Domácí ale bojovali dál a o 2 minuty později Tácha střelou z levého křídla znovu snížil. V 51. minutě ale přišel v plavské obraně další den otevřených dveří, šanci soupeře nezastavil ani nedovolený zákrok, Beneš navíc přišel o hokejku a hosté v poskytnuté výhodě trestali. Divoká přestřelka pokračovala a Šívr v 55. minutě snížil znovu na rozdíl jedné branky. V 58. minutě přišla plavská přesilovka, v ní ale chyba na modré čáře a šestý čejkovický gól. Domácí se ale nevzdali, v poslední minutě odvolali brankáře a přesilovku pět na tři sekundu před koncem Pávkem využili. Utkání tak skončilo těsnou plavskou porážkou.