Extraliga AHbK 2007/2008 - čtvrtfinále play off - 1. utkání

12.04.2008 12:30 TSTV - HBC PLAV

Výsledek  4 : 4
Třetiny 1:1 1:3 2:0
Střely na branku 26:39 (11:12;5:18;10:9) Zásahy brankářů  35:22 (11:10;15:4;9:8)

68 POSTL Josef 2 1 0   -

Úvodní utkání letošního ročníku čtvrtfinále play off přinesla až neuvěřitelně vyrovnané souboje. Krasejovka až po velkém boji zdolala Krumlovskou, ale zbývající utkání skončila remízou. Alpynisch překvapivě remizoval s Čejkovicemi 3:3, Pekárenská s Dobrou Vodou 5:5 a nerozhodně skončilo i utkání plavských hokejbalistů.

Pro plavské hráče přitom utkání nezačalo vůbec špatně. Po nervózním neurovnaném úvodu vyslal v 5. minutě Kopic na zteč Postla a ten pod padajícím brankářem otevřel skóre. Vyrovnání ale přišlo velmi brzy. Po zaváhání plavských hráčů se domácí dostali do dobré střelecké pozice a tvrdou střelou nedali Benešovi šanci. Ve zbytku první třetiny jsme sledovali plavské marné dobývání domácí obrany. Hostům se příliš nepovedla ani přesilovka v závěru první třetiny. TSTV se soustředilo hlavně na pozornou obranu, z té ale vyráželo k nebezpečným protiútokům a každou akci se snažilo zakončit tvrdou střelou.

Ve druhé třetině plavský tlak zesílil, domácí brankář Havel ale dlouho odolával. Ve 27. minutě tak z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Nejprve Táchova střela skončila zřejmě na horní tyčce (ačkoli Tácha reklamoval, že se míček odrazil od zadní tyčky v brance) a z protiútoku se projevilo otřepané, ale pravdivé "nedáš - dostaneš". Hosté poté ještě přitopili pod kotel, Havel se ale vyznamenal při šanci Táchy i dorážce Srbeného. Kapituloval až ve 32. minutě, kdy Lonsmín na hranici offsidu zachytil přihrávku a střelou z dálky konečně rozvlnil síť. Hned o minutu později se prosadil plavský nejproduktivnější hráč Tácha, když jeho dorážka prošla pod ležícím Havlem. Za další minutu vedli hosté už 4:2. To na levé straně napřáhl Postl a míček skončil v síti. V tu chvíli se zdálo, že plavští tuhý odpor soupeře definitivně zlomili.

Leč opak byl pravdou. Po několika sekundách závěrečné části totiž plavská obrana poněkud zaváhala, domácí lehce snížili na jednobrankový rozdíl a vrátili se zpět do utkání. Přesto se dlouho zdálo, že hosté mají utkání pod kontrolou. Pozorně bránili a navíc byli nebezpeční v útoku. Hosté mohli své těsné vedení.pojistit ve dvou přesilových hrách, nic kloudného ale nevymysleli. Poté přišly dvě přesilovky domácích, na skóre se ale ani tentokrát nic nezměnilo. Velkou šanci na pojištění plavského náskoku měl v 55. minutě Tácha, trefil ale pouze tyčku. A protože v dobré šanci neuspěl v 58. minutě ani Kopic, přišel trest. V poslední minutě domácí odvolali brankáře, vyhráli klíčové vhazování v útočném pásmu a dokázali vyrovnat. Šance na postup jsou před odvetou tedy naprosto vyrovnané.