2 BENEŠ Ondřej 60 31 7 81,6   12 ŘÍHA Jakub   2 -3
5 SRBENÝ Tomáš     -1   - 97 ŠÍVR Jan 1   -4
18 LONSMÍN Pavel     -2   - 99 TÁCHA Zdeněk 1   -1
19 PÁVEK Karel 1   -4   -
68 POSTL Josef   1 -1 2 -

V 18. kole Extraligy AHbK přivítal HBC Plav leadera tabulky a největšího favorita na celkové extraligové vítězství Krasejovku. Utkání nabídlo více než kvalitní hokejbal.

Favorit začal utkání hodně aktivně, domácí ale pozorně bránili a do šancí hosty přiliš nepouštěli. V 6. minutě ale Krasejovce stačila krátká přesilovka k tomu, aby se dostala do vedení. V 10. minutě přišel druhý gól v Benešově síti poté, co přihrávku před branku nešťastně tečoval Říha a Beneš nestačil secvaknout betony. Domácí se k ohrožení soupeřovy branky dostali až ve druhé polovině úvodní části, kdy hráli dvě přesilovky za sebou. K vážnějsímu ohrožení se ale dostal až v závěru druhé z nich Kopic, mířil ale pouze do Špačkovy vyrážečky. Plavští se ale přece jenom dočkali. V 19. minutě vyrazil do rychlého brejku J. Šívr a zakončil ho přesnou střelou k tyčce.

Druhá třetina byla z celého utkání nejvyrovnanější. Hosté se sice už ve 23. minutě dostali do dvoubrankového vedení, když Ferdanova střela zaskočila Beneše, poté ale domácí přidali na aktivitě a ukázali, že i si proti kvalitnímu soupeři dokáží vytvořit šance. Ve 30. minutě konečně využil jednu z přesilovek Tácha a snížil na 2:3 a v závěru druhé třetiny přišlo po Pávkově střele vyrovnání.

Závěrečná část ale probíhala v režii favorita. Ve 43. minutě sice nechybělo mnoho k tomu, aby Kopicova střela propadla Špačkovi do sítě, ale zbytek utkání se odehrál převážně před Benešovou brankou. Domácí pozornou a důslednou obranou odolávali až do 48. minuty. To přišla ale chyba a s ní nepokrytý P. Ferdan strhl vedení na stranu Krasejovky. Než se plavští hráči stačili vzpamatovat, inkasovali popáté a zkušení hostující hráči už vedení nepustili. V 53. minutě přidali šestý gól dokonce ve vlastním oslabení a konečný výsledek stanovil důrazný P. Ferdan v závěrečné minutě utkání. HBC Plav tak podlehl Krasejovce 3:7.