Extraliga AHbK 2007/2008 - semifinále play off - 2. utkání

20.04.2008 10:00 HC Čejkovice - HBC PLAV

Výsledek  4 : 3
Třetiny 2:1 0:2 2:0
Střely na branku 39:34 (13:10;11:12;15:12) Zásahy brankářů 31:35 (9:11;10:11;12:13)

68 POSTL Josef     -3   -

V odvetném semifinálovém utkání se HBC Plav musel obejít bez zraněného Z. Táchy a také bez fotbalisty Trněného. Příležitost tak dostal nejproduktivnější hráč "béčka" Radek Vazda a v průběhu utkání do hry zasáhl i mladý útočník Jan Tácha.

Lépe začali stejně jako v prvním utkání čejkovičtí. V 8. minutě byl poměrně přísně vyloučen Srbený a domácí přesilovku velmi rychle využili. V 13. minutě přišel druhý gól domácích. Po zmatcích v plavském obranném pásmu nakonec Beneše prostřelili střelou od modré čáry. Plavští se ale nehodlali jen tak lehce vzdát. O to, že do druhé třetiny nepůjdou se skloněnými hlavami, se v 18. minutě postaral Lonsmín, jehož nahození od modré prošlo až do sítě.

Ve 23. minutě bylo vyrovnáno. To Šívr přihrál z rohu hřiště na kruh Říhovi a ten z voleje nedal čejkovickému brankáři šanci. To, že druhá třetina patřila hokejbalistům z Plava, potvrdil ve 33. minutě Šívr. Plavským hráčům se přesilovka nedařila podle představ, tak to Šívr zkusil z dálky a uspěl.

Do závěrečné části hry šli hosté se snahou být i nadále aktivní. Vítr z plachet jim ale vzal ve 45. minutě P. Plášil, jehož tvrdá střela skončila v levém horním rohu Benešovy branky. Plavští se poté nadechli k náporu, Pávkovi ale při dvou velmi dobrých střelách chybělo potřebné štěstí. I domácí ale byli nebezpeční, takže si ani Beneš v plavské brance si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Minutu a půl před koncem nedotlačil míček do branky ani plavský kanonýr Říha. Domácí se poté osvobodili a navíc získali buly v útočném pásmu. To vzápětí vyhráli a čtvrtým gólem v Benešově síti potvrdili svůj postup do finále. Přestože plavští hokejbalisté odehráli své nejlepší semifinále ve své extraligové historii, musí se opět spokojit pouze s utkáním o 3. místo.