5 SRBENÝ Tomáš   2 7   - 97 ŠÍVR Jan   2 0
7 ŠÍVR Radim     0   - 99 TÁCHA Zdeněk 3 6 7
18 LONSMÍN Pavel     -1   -

Den po masopustu nastoupili plavští hokejbalisté v Čejkovicích proti Zavadilce. Náročný masopust se na většině z nich přece jen trochu podepsal, a tak poslední mužstvo tabulky kladlo větší odpor než by se podle papírových předpokladů dalo očekávat.

Hosté začali sice útočně, trochu ovšem zapomínali na zadní vrátka a tak si v úvodu zachytal i Pivec, který tentokrát nastoupil v plavské brance. Byl to právě on, kdo musel v 8. minutě poprvé lovit ve svém čeřenu. Na vyrovnání ale stačilo hostům pouhých pár vteřin. To Šívrovu přihrávku usměrnil do sítě Říha. V 11. minutě už hosté vedli poté, co přesilovkovou kombinaci zakončil tvrdou střelou Pávek. Další nepozornost v obraně ale vzápětí znamenala vyrovnání. Favorit se výrazněji prosadil v závěru úvodní části. Nejprve strhl vedení na plavskou stranu Tácha a v 19. minutě prostřelil chumel hráčů před brankou Kopic.

I ve druhé třetině Zavadilka vzdorovala. Nejprve sice zapomněla před brankou úplně volného Táchu, který si brankáře dokonale vychutnal a zvýšil na 5:2 pro hosty, přesně v polovině utkání ale Zavadilka snížila. Skóre bylo tedy i nadále jako na houpačce. Ve 33. minutě uklidil do sítě Táchovu přihrávku Kopic, domácí ale o 2 minuty později znovu snížili. Poslední slovo druhé třetiny patřilo Říhovi, který zvýšil na 7:4 pro HBC Plav.

Ve 44. minutě naposledy udeřili domácí. O minutu později jenom hodně pohotový Pivec zabránil tomu, aby se outsider přiblížil na jednobrankový rozdíl. Další minuty už ale jednoznačně patřili hokejbalistům z Plava. Ti si před domácí brankou otevřeli neuvěřitelnou střelnici, domácí brankář ale dlouho odolával. Překonal jej až v 53. minutě Kopic, když sice Benešovu přihrávku nejprve namířil pouze do brankářových betonů, ale dorážka si již cestu do sítě našla. Tento gól odstartoval hodně divokou smršť. V 55. minutě dvakrát od modré přesně zamířil Pávek a bylo to rázem 10:5. Pávek se prosadil i ve svém dalším střídání, vzápětí skóroval Tácha a dílo završil v tom samém střídání Kopic. Plavští tak utkání nejen ve zdraví přežili, ale i úspěšně zvládli.