5 SRBENÝ Tomáš   3 7   - 97 ŠÍVR Jan 2 1 6 2
7 ŠÍVR Radim 3 2 6   - 99 TÁCHA Zdeněk 5 3 8
19 PÁVEK Karel 1 2 8   -
B TÁCHA Pavel 1 2 7   -

V prvním utkání roku 2008 se plavští hokejbalisté střetli s Alpynischem. Ani jedno mužstvo nenastoupilo v kompletní sestavě. Plavští se museli obejít bez nemocného Postla a Lonsmína, v sestavě se ale naopak překvapivě objevil Pávek, který se zotavuje z poranění kolene. Alpynisch nastoupil bez bratrů Honsů.

Od úvodního buly bylo zřejmé, že tempo utkání budou udávat hokejbalisté z Plava. Snaha domácích o urputnou obranu, s níž slavili úspěch v loňském play off, vzala za své už ve 2. minutě, kdy otevřel skóre R. Šívr. Na druhý gól jsme čekali až do minuty deváté. To střelu R. Šívra dorazil za Švejdova záda Říha. Ve 14. minutě přidal třetí plavský gól R. Šívr a snaha o důslednou obranu se domácím rozsypala jako domeček z karet. V 16. minutě unikl hbitý Z. Tácha, zvýšil na 4:0 a účet první třetiny uzavřel Kopic, jehož luxusně našel P. Tácha. Nutno říct, že v závěru úvodní části mohli plavští přidat další góly, to by ale museli proměňovat vyložené šance, které si připravovali jak na běžícím pásu.

Skóre začalo opět narůstat ve 24. minutě. To se z levé strany potřetí v utkání trefil R. Šívr. Hra na jednu branku pokračovala, a tak ke slovu přišli bratři Táchové. Nejprve se individuálně prosadil Z. Tácha a poté střelou z kruhů skóroval P. Tácha. V polovině utkání zvýšil na 9:0 Říha. Na desátý gól jsme si museli počkat až do závěru druhé třetiny. Neznamenalo to ale, že by hosté mezi 31. a 38. minutou neměli šance. Desítky jsme se nakonec dočkali v přesilové hře, která nejprve vypadala poněkud bezradně. Nakonec vše vyřešil Z. Tácha střelou od modré čáry a udělal dobře. Z. Táchovi patřila i poslední minuta druhé třetiny. Nejprve jej do sóla vyslal excelentním pasem Pávek a elitní plavský střelec nezaváhal. V úplném závěru třetiny se hostům podařil málo vídaný husarský kousek. 3 vteřiny před koncem, kdy se domácí už asi viděli u své střídačky, vhodil rozhodčí Nováček buly, Kopic přistrčil míček Z. Táchovi a ten těsně před závěrečným klaksonem pohotovou střelou zaskočil všechny domácí hráče.

I v závěrečné třetině pokračovala jednoznačná převaha plavských hráčů. Ve 47. minutě přidal třináctý gól Kopic a o dvě minuty později se svého gólu dočkal i J. Šívr. V 52. minutě přišel o šanci na nulu jinak spolehlivý brankář Beneš. Při snaze o rychlou rozehrávku namazal soupeři a ani tygří skok nezabránil čestnému úspěchu domácích. V závěru utkání se svého gólu dočkal i Pávek a účet utkání uzavřel v 56. minutě J. Šívr.