Extraliga AHbK 2007/2008 - 8. kolo

17.11.2007 09:15 HC Krasejovka - HBC PLAV

Výsledek  8 : 6
Třetiny 3:2 2:1 3:3
Střely na branku 37:37 (11:13;12:11;14:13) Zásahy brankářů 31:29 (11:8;10:10;10:11)

68 POSTL Josef 2 1 0   -

V den výročí sametové revoluce na sebe narazila dvě ofenzivně laděná mužstva. Na hřišti Pedagogu totiž nastoupil HBC Plav proti úřadujícímu mistru z Krasejovky.

Po úvodní oťukávací pětiminutovce, kdy obrany na obou stranách dokázaly vždy včas zatáhnout za záchrannou brzdu a náznaky šancí vyřešili oba brankáři, přišla 6. minuta a první plavská přesilovka. Ta se sice hostujícím hráčům zprvu příliš nedařila, přesto v jejím závěru Postl přece jenom otevřel skóre. O 3 minuty později vedli hosté už 2:0. To Postl našel přesným pasem Táchu a ten se nemýlil. Krasejovka svou sílu ukázala ve 14. a 15. minutě. Nejprve plavská obrana zapomněla za svými zády kanonýra Uhlíře a ten se tváří v tvář Benešovi nemýlil, vzápětí hosté propadli znovu a po přečíslení dva na jednoho bylo vyrovnáno. Domácím stačil v útočném pásmu jen nepatrný prostor k tomu, aby si dokázali přesně přihrát a pohotově zakončit. Po jedné takové akci musel Beneš zalovit ve svém čeřenu potřetí.

Plavští byli tímto rychlým obratem poněkud zaskočeni a domácí hned v úvodu druhé části zvýšili na 4:2. Poté se nárůst skóre na dlouhou dobu zastavil, neznamená to ale, že by se nebylo na co dívat. Hosté v polovině utkání nevyužili dvě po sobě jdoucí přesilovky, domácí několik svých šancí do úspěšného konce také nedotáhli. Oba brankáři tak odolávali až do poslední minuty druhé třetiny. To se nejprve v další přesilovce prosadil Postl, domácí ale hned z protiútoku plavské hráče znovu zmrazili.

Závěrečná třetina byla poměrně divoká a to hned ze dvou důvodů. Prvním důvodem bylo poměrně časté vylučování a druhým divoký vývoj skóre. Hned ve 42. minutě využila Krasejovka přesilovku, zvýšila své vedení na 6:3 a zdálo se, že o výsledku bude rozhodnuto. Poté ale přišla série plavských přesilovek a s ní i zdramatizování skóre. V 50. minutě se nejprve trefil Pávek a o 2 minuty později snížil na rozdíl jediné branky Tácha. V 54. minutě sice odešel za katr Pávek, hosté ale udeřili dokonce ve vlastním oslabení a zásluhou dalšího Táchovo gólu dokonce vyrovnali. Zbytek oslabení plavští sice zuby nehty ubránili, ale jen co Pávek skočil na hřiště, podařilo se domácím přece jen strhnout vedení znovu na svou stranu. A když o 2 minuty později přidali další gól, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto.