5 SRBENÝ Tomáš   1 3   - 20 KOPIC Petr 1 1 -2
7 ŠÍVR Radim     1 2 - 97 ŠÍVR Jan 1 4 3
18 LONSMÍN Pavel     1   - 99 TÁCHA Zdeněk 3 2 2
68 POSTL Josef 4 3 3   -
              -

Ve 3. kole Extraligy nastoupili plavští letos poprvé v roli hostujícího mužstva. Cestovat ale nikam nemuseli. Soupeřem totiž byla Krumlovská a ta, jak je známo, má své domácí hřiště také v Plavu. Krumlovská se letos poprvé sešla v prakticky kompletní sestavě, a protože i hosté byli až na dlouhodobého maroda brankáře Pivce (ten se v úterý podrobil operaci jakéhosi nádoru v oblasti třísel) také kompletní, dal se očekávat zajímavý souboj.

První třetina také kvalitní hokejbal nabídla. Hrálo se ve velkém tempu, mírně navrch ale měli hned od úvodního buly plavští, kteří se také už v 5. minutě dostali do vedení. To Pávek ideálně našel Postla a ten měl snadnou úlohu. Hned o minutu později se hostům naskytla možnost zahrát si přesilovou hru a ti ji ukončili více než rychle. Pouhých 5 sekund stačilo Táchovi k tomu, aby z prostoru mezi kruhy uklidil míček za dezorientovaného brankáře Vobra. Když za další dvě minuty zvýšil J. Šívr nadvakrát na 3:0, vypadalo to na jasnou záležitost. I Krumlovská ale byla nebezpečná. Plavský brankář Beneš sice nejprve dvě nebezpečné situace vyřešil, v 10. minutě ale po závaru přece jen kapituloval. Rychlou odpověď si ale přichystal Říha, který tváří v tvář Vobrovi zamířil přesně pod horní tyčku a zvýšil tak na 4:1. Poněkud divokou přestřelku v úvodní části pak zakončil domácí Rajdl, k němuž odrazil míček po předchozí Mizerově střele.

Druhá třetina se poměrně rychle změnila v exhibici plavských hráčů. Ti vydrželi hrát ve stejném tempu jako ve třetině úvodní, zatímco hokejbalisté Krumlovské poněkud odpadli. Góly tedy stříleli jen hosté. V 25. minutě zvyšoval Tácha na 5:2, o 3 minuty později našel skulinku mezi betony domácího brankáře Postl a tentýž hráč skóroval v 31. minutě dokonce ve vlastním oslabení. V závěru domácí přesilovky navíc nejprve J. Šívra hákoval V. Mizera a protože jej ještě v poskytnuté výhodě sekl P. Mizera, odporoučeli se na trestnou lavici oba dva současně. Plavským hráčům se sice dlouhá přesilovka zprvu nedařila úplně podle představ, v závěru si ale vše vynahradili a Kopic po oku lahodící kombinaci Postla a Táchy zakončoval prakticky do prázdné branky. Poté zastavila Říhovu šanci horní tyčka, v poslední minutě druhé části ale přidal svůj čtvrtý úspěšný zásah Postl. Plavští tak druhou třetinu vyhráli jednoznačně 5:0

V závěrečné třetině celkem logicky hosté pod dojmem jasného vedení poněkud polevili, přesto hned ve 43. minutě předvedli další pěknou kombinaci, na jejímž konci byl Tácha, který zakulatil skóre na desítku. O dvě minuty později se svého gólu dočkal i Pávek, jenž dopravil za Vobra skákající míček. V polovině třetí třetiny přišli ke slovu i domácí. Během jediného střídání se dvakrát kolem Postla prohnal rychlík Arnold a snížil na 4:11. Vydařenou pětiminutovku domácích podtrhl o 4 minuty později Rajdl, který po vyhraném vhazování nedal Benešovi šanci. Závěr ale patřil hostům. V 56. minutě sice rozezvučel Kopic pěknou střelou pouze horní tyčku, o minutu později se ale skóre měnilo. Vše nastartoval úsměvný moment, ve kterém R. Šívr doslova vynesl Rychtáře na svých zádech od Benešovy branky až do středního pásma, vzápětí Říha do sítě usměrnil přihrávku J. Šívra a stanovil konečné skóre 5:12.

Video - 25. minuta, gól Z. Táchy na 2:5