Extraliga AHbK 2005/2006 - čtvrtfinále play off - 2. utkání

09.04.2006 12:30 HBC PLAV - HC ETE Týn nad Vltavou

Výsledek 2 : 2
Třetiny 0:2 1:0 1:0
Střely na branku 43:28 (11:9;16:7;16:12) Zásahy brankářů 26:41 (7:11;7:15;12:15)

5 SRBENÝ Tomáš     2 1

V odvetném čtvrtfinálovém utkání museli nastoupit plavští bez zraněného útočníka J. Šívra a počítat nemohli ani s Táchou, jenž musel do Rakouska na fotbal. Proto k premiéře v "A" mužtvu povolali útočníka Tomáše Trněného.

Plavským hokejbalistům se úvod utkání tentokrát přiliš nepovedl. Vázla rozehrávka a tak celkem logicky přišel trest. Po zmatku před Lonsmínem získali vedení už v 6. minutě hosté. Domácí se i nadále trápili a v 17. minutě přišla další studená sprcha. Lehké nahození zaregistroval Lonsmín přes hromadu těl až ve své síti.

Od druhé třetiny se obraz hry změnil. Domácí přidali, dokázali svého soupeře sevřít, ale na výborného brankáře Habaje najít recept dlouho nemohli. Hosté se v tu dobu soustředili hlavně na vyhazování a co nejpomalejší střídání. Nutno řict, že hráli sice opět tvrdě a důrazně, ale oproti prvnímu utkání o hodně čistěji. Kouzlo Habajovy branky odčaroval až v 29. minutě Postl, který na hranici postavení mimo hru zachytil soupeřovo vyhození, nahodil míček na branku a ten se zastavil až v síti. Hosté poté také několikrát zahrozili z rychlých protiútoků, ale Lonsmín byl v brance pozorný. V závěru třetiny si ještě stihl otevřít před týnskou brankou střelnici Pávek, skórovat mu ale nebylo souzeno.

Ani v závěrečné části to dlouho nevypadalo na to, že se domácím podaří vyrovnat. Plavským hráčům nešla upřit snaha a bojovnost, proti urputně bránícímu soupeři se ale prosazovali jen horko těžko. Čas ubíhal rychle a na ukazateli skóre stále svítilo 1:2. V 56. minutě jeden z týnských obránců ztratil hůl a nezbylo mu, než faulovat Říhu. Domácí vrhli všechny své síly do přesilovky, Pávek ale Habaje neprostřelil. Minutu a čtvrt před koncem domácí odvolali brankáře a vrhli se do posledního zoufalého náporu. Hosté ale dlouho odolávali, a to také díky tomu, že Říhova dorážka orazítkovala pouze horní tyčku. Týn poté vyhodil a zdálo, že vítězství už udrží. Následovalo ale další vhazování po pravé ruce brankáře Habaje. Po něm se míček trochu záhadně dokutálel před branku, kde hosté trestuhodně zapomněli na zcela osamoceného Postla. Ten se neukvapil a bláfákem nedal Habajovi pražádnou šanci. To vše se událo 20 sekund před koncem. Týn se poté ještě vrhl dopředu a mnoho nechybělo, aby znovu strhl vedení na svou stranu. Lonsmín ale zachránil a poté už mohly začít oslavy perně vydřeného postupu do semifinále.