11 LONSMÍN Pavel     2 1   14 KOPIC Petr   3 7
8 POSTL Josef 2 1 7     6 BENEŠ Ondřej 1   3
5 SRBENÝ Tomáš 3 1 7

V 18. kole Extraligy AHbK přivítal HBC Plav na svém hřišti Pekárenskou.

Domácí začali raketově. J. Šívr vypíchl soupeři míček a už ve 34. sekundě poslal domácí "Forsbergem" do vedení. Domácí soupeře poté zasypali sprškou střel, ale brankář Havlín dlouho odolával. Překonal ho až v 18. minutě Srbený, když zakončil akci, do které se na jeden dotek zapojili všichni domácí hráči na hřišti. Tento gól odstartoval smršť, která utkání prakticky rozhodla. Hned po vhazování totiž napřáhl Postl a zvýšil na 3:0 a těsně před koncem úvodní části přidal čtvrtou plavskou branku důrazný Říha.

Do druhé třetiny vstoupili domácí ještě rychleji než do třetiny úvodní. Pávkovi na skórovaní stačilo pouhých 10 sekund. Plavští pokračovali v pohodovém hokejbale. Ve 26. minutě se obrana Pekárenské stáhla kolem svého brankoviště a Postl měl na modré dostatek času přesně zamířit. O čtyři minuty později skončilo utkání pro plavského kapitána Pávka, jehož zasáhl Srbeného projektil do velice bolestivých partií. Do útoku se tak posunul Beneš, který ve 36. minutě přihlížel, jak Srbený vyhání z Havlínovy branky všechny pavouky. O minutu později se mezi úspěšné střelce zapsal právě Beneš, který doklepl do sítě Kopicovu přihrávku.

Závěrečná třetina už mnoho vzruchu nepřinesla. Přestože domácí měli v úmyslu hrát vzadu na nulu, hra vypadala úplně jinak. Obránci se totiž pouštěli mnohdy až do bezhlavého útočení a zapomínali na zadní vrátka, takže R. Lonsmínovi v brance bylo několikrát pořádné horko a dvakrát mu pomohla dobře postavená tyčka. V 52. minutě přidali plavští devátý gól, když se až na hrotu objevila dvojice obránců Srbený - Postl. Plavské koledování o gól ale nemohlo skončit jinak, než opravdu skončilo. 3 minuty před koncem chyboval tentokrát R. Šívr a tuto chybu už hosté potrestali. R. Lonsmín se tak své letošní první nuly nakonec nedočkal.